Słowo na każdy dzień

Radio Głos

OPOKA

stacja7.pl

Odwiedziło nas...

116537

Your IP: 54.162.169.45
2018-11-13 00:52
Uwaga! Rekolekcje kerygmatyczne dla grupy III odbędą się w pt 9 listopada od 17.30 i potrwają do soboty 10 listopada do godz.  15.00 Całość odbędzie się w Szkole podstawowej nr 4 w Tczewie (stołówka).
Obecność obowiązkowa 
Ks. Mateusz

GPS to rekolekcje kerygmatyczne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, które mają na celu doprowadzenie młodego człowieka do osobistego spotkania z Jezusem Chrystusem – podjęcia decyzji przyjęcia Go jako osobistego Zbawiciela i Pana. Tytuł rekolekcji nawiązuje do systemu nawigacji samochodowej, który służy pomocą w wyznaczaniu najlepszej drogi do celu. Ekipa prowadząca składa się zawsze z księdza prowadzącego i młodych ludzi, którzy dają świadectwo osobistej wiary.

plakat

Rekolekcje są obowiązkowe dla kandydatów z Grupy III i Grupy IV. Ponadto te osoby, które rozpoczęły drugi rok formacji, a nie uczestniczyły w tych rekolekcjach wcześniej, powinny zgłosić się do ks. Mateusza (środa – biuro parafialne od 16.00 do 18.00 lub w Niedzielę po Mszy św.)

Terminy:

Grupa III

9-10 listopada (przewidywany czas trwania rekolekcji pt. 17.30 – 19.30 oraz sob. 9.00 – 15.30)

Grupa IV

16-17 listopada (przewidywany czas trwania rekolekcji pt. 17.30 – 19.30 oraz sob. 9.00 – 15.30)

Szczegóły dotyczące miejsca rekolekcji pojawią się w najbliższym czasie.

Wszyscy kandydaci do bierzmowania (Grupa I, Grupa II, Grupa III, Grupa IV) zobowiązani są o dostarczenie na pierwsze spotkanie wypełnionej: "Karty informacyjnej".
Natomiast kandydaci do bierzmowania, którzy rozpoczynają II rok formacji (czyli Grupa I i Grupa II) powinni dostarczyć wypełnioną własnoręcznie: "Prośbę do Biskupa Diecezjalnego o udzielenie sakramentu bierzmowania". Formularze do pobrania na naszej stronie internetowej.
 
 
Pozdrawiam
ks. Mateusz

20180924 162716

Kandydaci, którzy rozpoczynają formację do sakramentu bierzmowania będą mogli odebrać indeksy w cenie 5 zł na pierwszym spotkaniu w październiku. Natomiast osoby, które zgubiły swój indeks lub uległ on zniszczeniu mogą otrzymać nowy (w cenie 5 zł). W tym celu proszę podejść do Biura Parafialnego w środę, w godzinach 16-18.

Pierwsze spotkanie 7 października 2018 r. (grupa I)

Spotkania dla kandydatów do bierzmowania odbywają się w każdą Niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00 według następującego harmonogramu:

I Niedziela miesiąca - Grupa I

II Niedziela miesiąca - Grupa II

III Niedziela miesiąca - Grupa III

IV Niedziela miesiąca - Grupa IV

W V Niedzielę miesiąca serdecznie zapraszamy Rodziców osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania tj. 30 grudnia 2018 r. oraz 31 marca 2019 r., również po Mszy św. o godz. 13:00.

Kandydaci do bierzmowania

Grupa I – uczniowie III klasy gimnazjum

Grupa II – uczniowie VIII klasy szkoły podstawowej

Grupa III – uczniowie VII klasy Szkoły Podstawowej nr 4 w Tczewie (klasy A, B, C, D, E, F)

Grupa IV – uczniowie VII klasy Szkoły Podstawowej nr 4 w Tczewie (klasy G, H, I, J, K oraz uczniowie uczęszczający do innych szkół)

Kandydaci do bierzmowania, którzy rozpoczynają formację otrzymają indeksy najpóźniej na pierwszym spotkaniu formacyjnym.

Uwaga! Osoby, które nie ukończyły pierwszego roku formacji, mogą jedynie rozpocząć 2-letni cykl przygotowań. Zapraszamy na spotkanie z grupą IV.

Zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania w każdy trzeci czwartek miesiąca (TCZ) na spotkanie modlitewne po wieczornej Mszy św. Rozpoczynamy 18 października 2018 r.

Wszelkie pytania proszę kierować do ks. Mateusza Pryczkowskiego (po Mszy św., w godzinach pracy biura parafialnego lub przesyłając pytanie na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Diecezja Pelplińska

Kącik poezji

Caritas

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Pelplińskiej