headerimage

Rekolekcje dla Bierzmowanych (klasy 7)

W dniach 25-26 października 2019 r. odbędą się rekolekcje dla kandydatów do sakramentu bierzmowania w parafii św. Józefa. Rozpoczynają się one w piątek o godz. 17.15 w salce w plebanii przy ul. Gdańskiej 6. Pierwszego dnia spotkanie kończy się około godz. 19.30. Natomiast w sobotę rozpoczynamy o godz. 9.00, a na zakończenie około godziny 15.00 wszyscy przechodzą do kościoła, gdzie po Mszy świętej zakończą się rekolekcje. Na koniec uczestnicy otrzymują wpis do indeksów, którego posiadanie jest warunkiem koniecznym przystąpienia do sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Około godz. 12.15 przewidziano obiad dla uczestników. Jest to ostatnia szansa dla kandydatów z naszej parafii, aby wziąć udział w rekolekcjach.

Na rekolekcje warto zabrać długopis, a także coś do jedzenia, szczególnie w sobotę.

UWAGA!

Formuła oraz przebieg rekolekcji wymaga, aby uczestniczyć w nich w całości. Nie można zaliczyć GPS-u biorąc udział tylko w jednym dniu jego trwania.

W razie pytań proszę o kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub bezpośrednio w biurze parafialnym:

  • w poniedziałki od godz. 16.00-18.00 ks. Kamil Ostrowski
  • w środy od godz. 16.00-18.00 ks. Mateusz Pryczkowski

Zgoda rodziców/opiekunów na udział rekolekcjach

Formularze do pobarania

Prośba do Księdza Biskupa Diecezjalnego Diecezji Pelplińskiej o udzielenie sakramentu bierzmowania - pdf do pobrania

Karta informacyjna - pdf do pobrania

Informacje wstępne

Spotkania dla kandydatów do bierzmowania odbywają się w każdą Niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00 według następującego harmonogramu:
  • I Niedziela miesiąca - Grupa I
  • II Niedziela miesiąca - Grupa II
  • III Niedziela miesiąca - Grupa III
  • IV Niedziela miesiąca - Grupa IV

W V Niedzielę miesiąca serdecznie zapraszamy Rodziców osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania tj.: 29 września 2019 r., 29 grudnia 2019 r. oraz 29 marca 2020 r., również po Mszy św. o godz. 13:00.

Kandydaci do bierzmowania
  • Grupa I – uczniowie VII klasy Szkoły Podstawowej nr 4 w Tczewie (klasy: A,B,C,D,E,F,G)
  • Grupa II – uczniowie VII klasy Szkoły Podstawowej nr 4 w Tczewie (klasy: H,I,J,K oraz uczniowie uczęszczający do innych szkół)
  • Grupa III – uczniowie VIII klasy Szkoły Podstawowej nr 4 w Tczewie (klasy A,B,C,D,E,F)
  • Grupa IV – uczniowie VIII klasy Szkoły Podstawowej nr 4 w Tczewie (klasy G,H,I,J,K oraz uczniowie uczęszczający do innych szkół)

Za przygotowanie kandydatów z grup I i II odpowiedzialny jest ks. Kamil Ostrowski, natomiast formację osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania z grup III i IV kontynuuje ks. Mateusz Pryczkowski.
Kandydaci do bierzmowania, którzy rozpoczynają formację otrzymają indeksy najpóźniej na pierwszym spotkaniu formacyjnym.
Uwaga! Osoby, które nie ukończyły pierwszego roku formacji, mogą jedynie rozpocząć 2-letni cykl przygotowań. Zapraszamy na spotkanie z grupą I.

Zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania w każdy trzeci czwartek miesiąca (TCZ) na spotkanie modlitewne po wieczornej Mszy św.
Wszelkie pytania proszę kierować do ks. Mateusza Pryczkowskiego (po Mszy św., w środy w godzinach pracy biura parafialnego lub przesyłając pytanie na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)