XVIII Dzień Papieski

14 października w Polsce i w środowiskach polonijnych na całym świecie obchodzono XVIII Dzień Papieski. W ten sposób pragniemy upamiętniać pontyfikat Papieża Polaka, którego 40. rocznicę wspominamy w tym roku. Tradycyjnie w tym dniu miała miejsce zbiórka na fundusz stypendialny utalentowanej młodzieży, pochodzącej z niezamożnych rodzin. Młodzież z naszej parafii, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania, członkowie KSM oraz ministranci aktywnie włączyli się w to dzieło nazywane „Żywym pomnikiem Jana Pawła”. Ponadto nasz parafialny Zespół Młodzieżowy TOTUS TUUS zagrał w czasie Mszy św. o godz. 11.30 i 13.00 uświetniając w ten sposób przeżywanie liturgii.

Spotkania i próby Zespołu TOTUS TUUS odbywają się w piątki o godz. 18.00 w salce na plebani. Członkowie zespołu serdecznie zapraszają tych, którzy chcieliby podzielić się swym talentem i wspomóc skład.