headerimage

Ogłoszenia Parafialne III Niedziela Zwykła - 24.01.2021

W związku z trzęsieniem ziemi jakie miało miejsce w Chorwacji Ksiądz biskup diecezjalny Ryszard Kasyna ogłosił w diecezji pelplińskiej dzisiejszą niedzielę: „Dniem solidarności z Chorwacją”. Po Mszy św. będziemy mogli wspomóc również materialnie dotknięty kataklizmem ten kraj.

Przypominamy, że w dni powszednie Msze św. o godz. 6.30 i o godz. 8.00 w dolnym kościele. Msze św. o godz. 17.30 – kolędowe i o godz. 18.30 w górnym kościele

W poniedziałek obchodzić będziemy święto nawrócenia św. Pawła.

W środę o godz. 8.00 i 18.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Zapraszamy na kolejny „Kwadrans wzrastania” w najbliższy czwartek. Postaramy się wyjaśniać różne kwestie wiary. To 15 minutowe spotkanie po Mszy św. jest okazją do znalezienia odpowiedzi na wiele nurtujących pytań i duchowy wzrost. Pytania na które postaramy się odpowiedzieć tym razem to: co oznaczają gesty używane podczas liturgii? Co ubiera Ksiądz? Czy szaty liturgiczne i ich kolory mają znaczenie? Jakiego wina używa się do sprawowania Mszy?

To już ostatni tydzień w którym zapraszamy na Msze św. o godz. 17.30 z błogosławieństwem kolędowym wg zaproponowanego grafiku dla poszczególnych ulic. Jeśli komuś nie pasuje dany termin może przyjść innego dnia. Zachęcamy, aby na Mszę przynieść ze sobą naczynie z wodą, którą pobłogosławimy podczas Eucharystii. Po Mszy św. rozdajemy pamiątki z tego wydarzenia, ministranci rozprowadzają kredę, poświęconą podczas Mszy.

 

25 stycznia - poniedziałek

ul. Rokicka 20, 21, 22, ul. Rokicka 2 i domki

26 stycznia - wtorek

ul. Andersena 1, 3, 5, 7, 9

27 stycznia - środa

ul. Andersena 2, 4, 6, 8,

28 stycznia - czwartek

ul. Andersena  10, 12, 14, 16

29 stycznia - piątek

ul. Szewczyka Dratewki, ul. Brzechwy, ul. Pinokia,

30 stycznia - sobota

ul. Andersa, ul. Wigury