headerimage

Ogłoszenia Parafialne VI Niedziela Wielkiego Postu - 05.04.2020

W związku z zaistniałą sytuacją nadal obowiązują nas ograniczenia, aby podczas Mszy św. i nabożeństw nie przebywało więcej niż 5 osób.

U nas w niedzielę porządek Mszy św. wg normalnego rozkładu z tym, że wszystkie Msze św. w kościele górnym. Prosimy, aby na Mszę św. przychodziły tylko osoby zamawiające intencje danej Mszy św.

Transmitujemy na żywo w niedzielę Mszę św. o godz. 11.30 dla dzieci i o godz. 13.00, w pozostałe dni tygodnia o godz. 18.30. Ponadto, codziennie o godz. 20.30 transmitujemy modlitwę różańcową. W niedzielę ostatnie Gorzkie Żale o godz. 16.00.

Biuro parafialne jest nieczynne. Księża są dostępni pod telefonem i są do dyspozycji w przypadkach zgłoszenia pogrzebu, lub udzielenia Sakramentów.

W poniedziałek, wtorek i środę księża będą dyżurować w konfesjonale. Od godz. 10.00 do godz. 12.00 i od godz. 15.00 do godz. 17.00. Do kościoła gdzie będzie spowiedź będziemy wpuszczać bocznym wejściem do 5 osób następnie udzielimy komunii św. Bardzo prosimy, aby czekający na zewnątrz nie tworzyli zgromadzenia i byli w pobliżu kościoła zachowując bezpieczny odstęp.

W Triduum Paschalne nie odbywają się dodatkowe nabożeństwa, także nie będzie Różańca o godz. 20.30.

W Triduum Paschalnym będziemy mogli uczestniczyć na wspólnej modlitwie tylko przez internet.

WIELKI CZWARTEK

PAMIĄTKA USTANOWIENIA SAKR. KAPŁAŃSTWA I EUCHARYSTII

Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.30.

WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ

Tego dnia obowiązuje nas post ścisły.

Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.30.

WIELKA SOBOTA

Wg zalecenia Biskupa w Wielką Sobotę w parafiach nie będzie organizowane błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny (ani w kościele, ani poza kościołem). W tym roku tzw. „święconka” ma mieć charakter liturgii domowej w czasie wielkanocnego śniadania. Tekst tej liturgii można ściągnąć z naszej strony internetowej .

WIGILIA PASCHALNA W WIELKĄ NOC

O godz. 21.00 Msza św. Wigilii Paschalnej.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

oraz

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

Msze święte wg porządku niedzielnego. Ilość osób na tych Mszach. św. będzie

uzależniona od rozporządzeń władz państwowych

Po Mszy św. o godz. 13.00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

Nowenna do Miłosierdzia Bożego w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.30.

Caritas Diecezji Pelplińskiej organizuje zbiórkę na zakup niezbędnych środków ochrony bezpośredniej dla szpitali i innych placówek niosących pomoc chorym w czasie trwającej epidemii. Okażmy serce tym, którzy dbają o nasze zdrowie. Pomóżmy zadbać o ich bezpieczeństwo. Ofiary można wpłacać na rachunek bankowy Caritas Diecezji Pelplińskiej 48 8342 0009 2000 1876 2000 0003 z dopiskiem „pomoc dla szpitali”. Informacje na stronie Caritas Diecezji: pelplin.caritas.pl oraz pod numerem telefonu 585361531.

Modlitwa na Wielką Sobotę