headerimage
×

Uwaga

Lack of access rights - File '/images/foto/20181110_145348_wynik.jpg'

Ostatnie spotkanie przed bierzmowaniem

W związku ze zbliżającą się uroczystością udzielenia sakramentu bierzmowania w naszej parafii, 1 kwietnia o godz. 17.00 przypominam, że 30 marca 2019 roku, o godz. 9.00 odbędzie się ostatnie spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do tego sakramentu. Rozpoczniemy je nabożeństwem pokutnym, w czasie którego będzie okazja do sakramentu spowiedzi dla kandydatów, świadków i rodziny. Później omówimy szczegóły uroczystości. Obecność obowiązkowa.

Informacja

the holy spirit 364251 1920 wynik

Bierzmowanie w naszej parafii będzie miało miejsce 1 kwietnia 2019 roku o godzinie 17.00. Sakramentu udzieli ks. bp Ryszard Kasyna.

Przypominam, że najbliższe spotkanie dla grupy I odbędzie się 6 stycznia, zaś dla grupy II 13 stycznia. Obecność obowiązkowa.

Raz jeszcze proszę o dostarczenie uzupełnionych kart informacyjnych oraz prośby do księdza biskupa diecezjalnego o udzielenie sakramentu bierzmowania. Druki dostępne są na naszej stronie w zakładce "Bierzmowani" oraz w biurze parafialnym.

Ks. Mateusz

Kandydaci do bierzmowania z grupy I oraz z grupy II

Zachęcam do wyboru imienia do sakramentu bierzmowania. Zasadniczo istnieją dwie opcje:

  • ?jeśli na chrzcie otrzymałeś imię, które nosiła już osoba beatyfikowana albo kanonizowana, to nie ma obowiązku zmiany imienia, można zachować imię chrzcielne
  • ?zawsze można wybrać dla siebie nowe imię, które przyjmiesz podczas bierzmowania, musi to jednak być imię świętego lub błogosławionego

Polecam:

http://patroni.waw.pl/

https://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/alfabet.php3

Zachęcam również do wyboru świadka do bierzmowania. Świadkiem bierzmowania powinna być osoba która jest:

  • ?dojrzałym chrześcijaninem ? przyjęła sakrament bierzmowania
  • ?praktykująca ? uczestniczenie w życiu kościoła

Może to być rodzic chrzestny.

Dobrze jeśli dla dziewczyny świadkiem jest kobieta, a dla chłopaka mężczyzna.

Informacja

Bardzo proszę wszystkich kandydatów do bierzmowania, którzy nie byli obecni na rekolekcjach kerygmatycznych o kontakt. Można podejść do biura parafialnego w środę 16:00 - 18:00, napisać Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub podejść do ks. Mateusza po Mszy św. lub w SP Nr 4

Rekolekcje dla Bierzmowanych

Zakończyliśmy dwie tury rekolekcji kerygmatycznych dla kandydatów do sakramentu bierzmowania (9-10 listopada oraz 16-17 listopada). Wzięło w nich udział 147 osób. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego czasu ks. Radosławowi Karczewskiemu, ks. Patrykowi Świst oraz ekipie młodych ludzi: głoszących, świadków i animatorów wspomagających ich działania ewangelizacyjne. W sposób szczególny dziękujemy wspólnocie Domowników Boga działającej przy naszej parafii za wsparcie modlitewne. Natomiast uczestnikom życzymy, aby zebrali obfite owoce tych rekolekcji.

20181110 145348 wynik 0 moze byc pierwszwe wynik

serdecznie zapraszamy do galerii

Rekolekcje dla Bierzmowanych

Uwaga! Rekolekcje kerygmatyczne dla grupy IV odbędą się w pt 16 listopada od 17.30-19.30 i w sobotę 17 listopada od 8.00 do godz. 15.00. 
bierzmowanie przygotowanie
Całość odbędzie się w Szkole podstawowej nr 4 w Tczewie (stołówka). Proszę zabrać ze sobą zgodę rodziców na udział, długopis oraz coś do jedzenia. W sobotę będzie obiad dla wszystkich.
Obecność obowiązkowa dla wszystkich. Ponadto zapraszam tych, którzy nie mogli wziąć udziału w rekolekcjach w minionym tygodniu.
Ks. Mateusz

Informacja

Uwaga! Rekolekcje kerygmatyczne dla grupy III odbędą się w pt 9 listopada od 17.30 i potrwają do soboty 10 listopada do godz.  15.00 Całość odbędzie się w Szkole podstawowej nr 4 w Tczewie (stołówka).
Obecność obowiązkowa 
Ks. Mateusz

BIERZMOWANIE ? Rekolekcje GPS !!!

GPS to rekolekcje kerygmatyczne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, które mają na celu doprowadzenie młodego człowieka do osobistego spotkania z Jezusem Chrystusem ? podjęcia decyzji przyjęcia Go jako osobistego Zbawiciela i Pana. Tytuł rekolekcji nawiązuje do systemu nawigacji samochodowej, który służy pomocą w wyznaczaniu najlepszej drogi do celu. Ekipa prowadząca składa się zawsze z księdza prowadzącego i młodych ludzi, którzy dają świadectwo osobistej wiary.

plakat

Rekolekcje są obowiązkowe dla kandydatów z Grupy III i Grupy IV. Ponadto te osoby, które rozpoczęły drugi rok formacji, a nie uczestniczyły w tych rekolekcjach wcześniej, powinny zgłosić się do ks. Mateusza (środa ? biuro parafialne od 16.00 do 18.00 lub w Niedzielę po Mszy św.)

Terminy:

Grupa III

9-10 listopada (przewidywany czas trwania rekolekcji pt. 17.30 ? 19.30 oraz sob. 9.00 ? 15.30)

Grupa IV

16-17 listopada (przewidywany czas trwania rekolekcji pt. 17.30 ? 19.30 oraz sob. 9.00 ? 15.30)

Szczegóły dotyczące miejsca rekolekcji pojawią się w najbliższym czasie.