headerimage

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XI NIEDZIELA ZWYKŁA - 16.06.2024

Nabożeństwa czerwcowe w łączności z wieczorną Mszą św.

W poniedziałek wspomnienie liturgiczne św. Brata Alberta.

W środę o godz. 8.00 i 18.30 Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek na Mszy św. o godz. 8.00 podziękujemy za przeżyty Rok Szkolny. Zapraszamy: dzieci, młodzież, wychowawców, katechetów i wszystkich nauczycieli. Podczas tej Eucharystii prosić będziemy o szczęśliwe wakacje.

W sobotę po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do św. Rity.

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na organizację pieszej pielgrzymki na Jasną Górę

Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce z Lubiszewa do Turza na odpust NMP Matki Nieustającej Pomocy, która odbędzie się 27 czerwca. Wyjście o godz. 18.00 z placu przy kościele w Lubiszewie. W planie Msza św. o godz. 20.00 zakończona apelem jasnogórskim. Dojazd do Lubiszewa i powrót z Turza we własnym zakresie.

Narodowy Marsz Życia

VIII Ekstremalna Tczewska Droga Krzyżowa

Zapraszamy do wzięcia udziału w VIII Ekstremalnej Tczewskiej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się 15 marca. Rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 18.30 w parafii NMP Matki Kościoła w Tczewie (dolny kościół) , a następnie wyruszymy w drogę pieszo lub rowerem. Kolejne stacje drogi krzyżowej przebiegać będą przez ulice naszego miasta i wszystkie tczewskie parafie. Zapisy tylko internetowe. Link do zapisów. Koszt jak w latach poprzednich 5 zł.

Folder informacyjny

Odcinki i opis trasy

Zapisy na kolędę

Jest już dostępny formularz zapisów na kolędę, aby dokonać zapisu kliknij tutaj.

Ogłoszenia Parafialne XXIV Niedziela zwykła - 17.09.2023

W dniu dzisiejszym w parafii Świętego Józefa w Tczewie odbędzie się Dekanalny Dzień Skupienia dla młodzieży pt. „Ze Stasiem do nieba” - szczególnie dla kandydatów do bierzmowania, którzy rozpoczynają II rok przygotowania. Początek o godz. 14.30

W poniedziałek Święto patrona Polski i młodzieży św. Stanisława Kostki.

W środę o godz. 8.00 i 18.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek wspominać będziemy w Liturgii św. Mateusza Apostoła i Ewangelistę.

W piątek po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do św. Rity.

W sobotę wspomnienie św. Ojca Pio.

W sobotę na godz. 19.30 zapraszamy na Mszę św. Kwartalną wspólnoty Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. Po Mszy spotkanie dla koordynatorów.

Zapraszamy ósmoklasistów, którzy chcą zapisać się na przygotowanie do bierzmowania na Mszę o 13:00 w następną niedzielę czyli 24.09. Po Mszy św. Spotkanie organizacyjne z zapisami.

W parafii Świętego Józefa w Tczewie odbędzie się przygotowanie do sakramentu bierzmowania osób dorosłych, które ukończyły 25 rok życia z naszego dekanatu. Chęć przygotowania można zgłosić w biurze parafialnym parafii św. Józefa w Tczewie do końca września.

Ogłoszenia Parafialne IX Niedziela zwykła - 04.06.2023

Pragnę jeszcze raz podziękować wszystkim zaangażowanym w nasz parafialny odpust, oraz tym wszystkim, którzy poprzez nowennę przygotowywali się, aby w dniu odpustu dokonać zawierzenia Matce Kościoła – Patronce naszej parafii.

W dniu dzisiejszym w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej podczas Sumy Parafialnej swoją Sekundycję – Mszę Prymicyjną – odprawią dwaj neoprezbiterzy, którzy odbywali u nas praktyki diakońskie: Ks. Filip Michalski i ks. Paweł Wiecki.

Po Mszy św. przy wyjściu z kościoła ogólnopolska zbiórka na Świątynię Opatrzności Bożej.

W dniu dzisiejszym (4 czerwca) o godz. 15.00 z Fary w stronę naszego kościoła wyruszy „Marsz dla Życia.”

Nabożeństwa Czerwcowe w łączności z wieczorną Mszą św.

W poniedziałek o godz. 18.00 zapraszamy Członków Żywego Różańca na Różaniec, Mszę św. i spotkanie formacyjne w salce.

We wtorek Ks. Sławek wraz z dziewięcioma księżmi z rocznika święceń zaprasza na Mszę św. z okazji 22 rocznicy święceń kapłańskich o godz. 16.00 do dolnego kościoła.

Próba dla dzieci sypiących kwiaty w Boże Ciało we wtorek i środę o godz. 17.30.

W środę o godz. 8.00 i 18.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek Uroczystość Bożego Ciała.

Procesja z naszej parafii wyruszy po Mszy św. o godz. 10.00. Pójdziemy w tej procesji z Panem Jezusem Eucharystycznym ulicami: Rokicką, Jagiellońską (w kierunku ZUS), Jagiełły, Żwirki, Andersa i Rokicką. Ołtarze na trasie procesji będą w następujących miejscach:

1 ołtarz – ul. Jagiellońska 28 – odpowiedzialna Wspólnota Miłosierdzia Bożego i Domownicy Boga

2 ołtarz – ul. Jagiełły 4 – odpowiedzialna Wspólnota Neokatechumanatu

3 ołtarz – ul. Wigury 87 – odpowiedzialna Wspólnota Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej

4 ołtarz – ul. Andersa 25 – odpowiedzialna Wspólnota Matki Bożej Fatimskiej i św. Rity

Jest pięknym zwyczajem strojenie trasy procesji do czego serdecznie zachęcam. Msze św. w Boże Ciało o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, bezpośrednio po procesji, o godz. 17.00 i 18.00.

Kuria Diecezjalna informuje, że biskup pelpliński Ryszard Kasyna udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 9 czerwca 2023 r.

W przyszłą niedzielę kazania głosić będzie u nas Ks. Piotr Lipkowski.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00 w dolnym kościele - spotkanie dla kandydatów do bierzmowania (kl. VIII SP).

W przyszłą niedzielę w godz. od 11.00 do 16.00 przy budynku Szpitala na ul Paderewskiego 11 w Tczewie organizowana będzie Akcja Charytatywna „Ogród Nadziei” połączona z festynem i zbiórką pieniędzy na obszarze całego miasta i terenie przyszpitalnym.

W przyszłą niedzielę kolekta na nasze parafialne inwestycje. Już dziś bardzo dziękuję za składane ofiary.

Serdecznie zapraszamy młodzież na wyjazd na „Przystań” dnia 17 czerwca 2023. Zapisy i więcej informacji w zakrystii i u ks. Rafała.

Nowenna przed zawierzeniem się Matce Bożej w dniu naszego odpustu

Dzień 1 - 20.05 sobota

Duchu Święty przyjdź do naszych serc tak, jak przyszedłeś do serca Maryi i działaj w naszym życiu jak działałeś w Jej życiu.

Maryjo, Matko Kościoła, zbliżamy się do Ciebie z dziecięcą ufnością, rozpoczynając nasze przygotowanie do zawierzenia Tobie naszej wspólnoty.

Moment zwiastowania przez archanioła Gabriela, był czasem Twojego wyboru Chrystusa, a godzina krzyża, na którym dokonało się zbawienie – sprawdzianem wiary. Nic by się w nas Maryjo nie dokonało, gdyby nie Twoja zgoda na przyjęcie woli Bożej. Wraz z przyjęciem Chrystusa do swojego życia, przyniosłaś na ziemię dar pojednania i pokoju, stałaś się Królową Pokoju.

Jaki miecz boleści przenikał Twe serce, kiedy uczestniczyłaś w Jego ostatniej godzinie. Mimo wszystko, krocząc drogą męki, ludzkiej nienawiści i słabości, nie zwątpiłaś w sens tej ofiary. U stóp krzyża Maryjo widziałaś swego Syna, który ofiarował się całkowicie i w ten sposób pokazał, co znaczy kochać, pokazał jak kocha Bóg.

Pomnik ks. Prałata Stanisława Cieniewicza