headerimage

Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania

Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania z naszej parafii. Mamy duży autokar, kolejni chętni już się zapisują. Koszt 30 zł. od osoby, wpłata przy zapisie. Wyjeżdżamy dość wcześnie, gdyż od Skarszew mamy dwie formy pielgrzymowania - do wyboru. Można iść pieszo 11 km. zorganizowaną grupą pielgrzymkową lub kontynuować podróż autokarem, ze specjalnym programem zwiedzania, podczas którego bliżej poznamy bł. Martę Wiecką. Zapraszamy!

Spotkanie modlitewne

We wtorek 26 kwietnia 2022 w naszej parafii odbyło się spotkanie modlitewne z modlitwą wstawienniczą za przedsiębiorców, pracodawców, pracowników, osoby zadłużone i pozostające w kryzysach finansowych. Świadectwo i konferencję o kształtowaniu finansów rodzinnych według zamysłu Bożego wygłosili małżonkowie Parol z Wielbrandowa, zaangażowani od wielu lat w dzieło troski odzyskanie wolności finansowej przez osoby zadłużone. Po konferencji wspólnota Odnowy w Duchu Świętym otoczyła modlitwą wstawienniczą wszystkich, którzy przyszli by ofiarować Zbawicielowi finansowe sfery swojego życia.

Ogłoszenia Parafialne Niedziela Zmartwychwstania - 17.04.2022

Bóg zapłać wszystkim, którzy w tych dniach uczestniczyli w Świętym Triduum Paschalnym.

Dziękuję: księżom, szafarzom, ministrantom i lektorom, panu Organiście, chórowi, zespołowi Totus Tuus, Panom Kościelnym, wszystkim którzy zadbali o piękno tej świątyni: przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, Neokatechumenatowi, Domownikom Boga, młodzieży i wszystkim wspólnotom. Bardzo dziękuję za kwiaty do Grobu Pańskiego.

W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. wg porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godz. 13.00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

Nowenna do Miłosierdzia Bożego w dni powszednie codziennie o godz. 18.00 przed wieczorną Mszą św.

Procesja Rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania na początku Mszy św. o godz. 7.00, w Poniedziałek Wielkanocny przed Mszą św. o godz. 8.30, a w przyszłą niedzielę przed Sumą Parafialną o godz. 10.00.

W Poniedziałek Wielkanocny kolekta na szkolnictwo katolickie diecezji i KUL.

W środę o godz. 8.00 i 18.30 Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po wieczornej Mszy św. spotkanie Domowników Boga.

W czwartek o godz. 19.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Zespół Totus Tuus.

W piątek po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do św. Rity. Zapraszamy na kolejną noc walki o błogosławieństwo dla Polski. Rozpoczniemy to wydarzenie wspólnymi modlitwami w piątek po nabożeństwie do św. Rity. Potem całonocna adoracja w ciszy. Zakończenie adoracji przed Mszą św. o 6.30 w sobotę. Zachęcamy, aby zapisywać się na listę dyżurów adoracji.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.15 katecheza dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.

W trosce o życie duchowe uchodźców z Ukrainy w przyszłą niedzielę o godzinie 12.15 w kościele p.w. Św. Franciszka z Asyżu w Tczewie, odbędzie się nabożeństwo w obrządku wschodnim. Liturgia sprawowana będzie w języku ukraińskim, przewodniczyć jej będzie proboszcz greckokatolickiej parafii w Żelichowie Paweł Potoczny.

"POWOŁANY" Premiera w Wielki Czwartek

Film objęty honorowym patronatem episkopatu polski.

ZAPOWIEDŹ #1
ZAPOWIEDŹ #2

PREMIERA już jutro Czwartek 14.04.2022: https://www.youtube.com/watch?v=Zoos1qXlINM

Dzwon Nienarodzonych

Ostatni weekend marca upłynął w naszym mieście pod znakiem obecności Dzwonu Nienarodzonych. W naszej parafii celebracja tego wydarzenia odbyła się w sobotę. Bezpośrednio przed mszą wieczorną Ksiądz Proboszcz poprowadził modlitwę za dzieci nienarodzone, rozległ się donośny głos dzwonu. Następnie Msza święta a po niej konferencję poprowadziły przedstawicielki Fundacji Małych Stópek że Starogardu Gdańskiego. Wszystko zakończyło się w salce parafialnej projekcją kilku krótkich filmów o tematyce pro-life.

Wszystko z miłości nic na siłę

W poniedziałek 21 marca 2022 podczas Mszy świętej wieczornej homilię wygłosił ks. Marek Barański, dyrektor salezjańskiej szkoły katolickiej w Kniewie koło Bolszewa. Po mszy nasz gość wygłosił konferencję pt. WSZYSTKO Z MIŁOŚCI NIC NA SIŁĘ - JAK OWOCNIE PRZEŻYĆ CZAS DORASTANIA WŁASNEGO DZIECKA I MĄDRZE MU TOWARZYSZYĆ? Odbyło się także spotkanie z ks. Markiem w salce gdzie mogliśmy bliżej poznać osobę i dzieło św. Jana Bosko.

Film o objawieniach maryjnych w Guadalupe

14 marca 2022 liczna grupa naszych parafian, także innych mieszkańców Tczewa i okolic skorzystała z rezerwacji grupowej biletów, organizowanej w tczewskim kinie Helios przez naszą parafię. Poruszający film o objawieniach maryjnych w Guadalupe pozostanie na długo w naszej pamięci.

Wyjazdowy Dzień Skupienia

12 marca 2022 szafarze nadzwyczajni Komunii Świętej, panowie z obsługi zakrystii oraz ich małżonki uczestniczyli w wyjazdowym dniu skupienia, który odbył się w Żelichowie - Cyganku koło Nowego Dworu Gdańskiego. Gościł nas ks. Paweł Potoczny, który stoi na czele parafii grekokatolickiej pw. św. Mikołaja. Duchowny wraz ze swoja małżonką podzielił się doświadczeniami z posługi pasterza parafii. Nie zabrakło też osobistego świadectwa życia i działania Boga w ich życiu osobistym i duszpasterskim. Konferencja wzbudziła wielkie zainteresowanie uczestników, ponieważ w jej trakcie zadawano wiele pytań i podejmowano dialog. Wikariusz naszej parafii ks. Marek Cieszyński wygłosił konferencję poświęconą liturgii posoborowej i reformie liturgicznej z czasów Vaticanum II. Dzień skupienia rozpoczęła Boska Liturgia czyli Eucharystia sprawowana w obrządku grekokatolickim, a zakończyła część integracyjna przy stole i wspólne rozmowy.