headerimage

IV Parafialna Ekstremalna Droga Krzyżowa

Już po raz czwarty organizujemy Parafialną Ekstremalną Drogę Krzyżową, która wyruszy w dniu 3 kwietnia-piątek po wieczornej mszy świętej o godzinie 18.30 w kościele dolnym. Tradycyjnie, rozważania I stacji będą przy pomniku św. Jana Pawła II. Nowością w tegorocznej drodze jest fakt, że nie kończy się tak jak poprzednio w Lubiszewie, ale pod naszym Krzyżem Misyjnym, przy plebanii naszego kościoła. Trasa w związku z tym będzie miała długość ok. 40 km. Zapisy będą prowadzone w biurze parafialnym od dnia 2 marca (poniedziałek) do dnia 3 kwietnia. Istnieje możliwość zapisania się on-line, link do zapisów będzie umieszczony wkrótce. Tak jak w poprzednich latach opłata wpisowa wynosi 5 złotych na pokrycie kosztów organizacyjnych.

Folder informacyjny

Z wizytą u ks. Prałata Stanisława Cieniewicza

W poniedziałek 17 lutego nasi duszpasterze odwiedzili ks. Prałata Stanisława Cieniewicza w Leśnicy, gdzie pełni on tymczasowo posługę duszpasterską. Spotkanie przyniosło wszystkim wiele radości. Nasz ks. Prałat oczywiście prosił, aby pozdrowić wszystkich parafian.

Urodziny ks. Proboszcza

26 stycznia urodziny obchodzi nasz Proboszcz Ksiądz Jacek Spychalski. Z tej okazji w niedzielę na Mszy świętej o godz. 10.00 delegacja Ministrantów, Wspólnota św. Rity i Żywego Różańca, Domownicy Boga, Zespół Totus Tuus oraz księża z naszej parafii złożyli Jubilatowi najserdeczniejsze życzenia. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach, niech Pan Bóg Go zachowa w jak najdłuższe lata.

Koncert kolęd i pastorałek Totus Tuus

12 stycznia 2020 roku po Mszy świętej o godz. 11.30 w górnym kościele Zespół Totus Tuus przygotował dla wszystkich koncert kolęd i pastorałek. Prezentując kolejne utwory mieliśmy okazję usłyszeć wigilijną opowieść o Pani Jadwidze, dla której ostatnie święta były wyjątkowe. Czekamy na kolejne zaproszenia Totusków.@Totuski
Zapraszamy na fb aby polubić naszą stronę ;)
https://www.facebook.com/Totuski/

Totus Tuus w Pelplinie

8 stycznia w Pelplinie odbył się koncert połączony ze wspólnym kolędowaniem. W Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie każdy mógł być świadkiem ogromnej ilości radości i miłości przekazywanej ludziom przez muzykę i śpiew. Razem z dziećmi i podopiecznymi szkoły specjalnej w Pelplinie nasz Zespół Totus Tuus zaprezentował się ze swoim repertuarem. Takie wydarzenia zdecydowanie zbliżają i rozwiją ludzi.

A już w niedzielę koncert kolęd w naszym kościele NMP w Tczewie! Nie zapomnijcie i licznie przybywajcie.

@Totuski
Zapraszamy na fb aby polubić naszą stronę ;)
https://www.facebook.com/Totuski/

Jasełka 2020

To już 15-ty rok z kolei, kiedy Wspólnoty Neokatechumenalne przy parafii NMP Matki Kościoła w Tczewie wystawiły Jasełka Bożonarodzeniowe. W tym roku do udziału zostały zaproszone wszystkie chętne dzieci z parafii. Owocem tej inicjatywy było piękne przestawienie pt. „Okulary wiary”, w którym zagrało aż trzydziestu pięciu aktorów, w przedziale wiekowym od 3 do 16 lat. Były to dzieci z różnych wspólnot działających przy parafii, ale i takie, które nie przynależą do żadnej z grup. Głównym motywem Jasełek były „okulary wiary”, dzięki którym człowiek widzi więcej i głębiej, a Wielka Tajemnica Wiary staje się jego udziałem. Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali się w to dzieło ewangelizacyjne. Mamy nadzieję, że ta piękna tradycja głoszenia Słowa Bożego nigdy nie ustanie. Do zobaczenia za rok!

Jasełka Parafialne - ZAPRASZAMY

W Niedzielę 5 stycznia po Mszy świętej o godz. 11.30 zapraszamy do dolnego kościoła na jasełka parafialne przygotowane przez dzieci.

Bierzmowanie 2020

24 marca 2020 roku o godz. 18.00 bp Ryszard Kasyna podczas Mszy świętej udzieli sakramentu bierzmowania kandydatom z grupy III oraz z grupy IV. Prosimy o modlitwę w intencji naszej młodzieży.