Słowo na każdy dzień

Radio Głos

OPOKA

stacja7.pl

Odwiedziło nas...

165808

Your IP: 54.146.206.127
2019-01-24 10:30

 

Tradycyjnie podczas balu, będzie można skosztować zupy z dyni i poczęstować się słodkościami. Dlatego już teraz można zaangażować się w przygotowania, dostarczając dynie. Będzie można je składać w korytarzu przed salkami w dolnym kościele NMP Matki Kościoła. Niewątpliwie ważnym elementem Balu będzie „strefa świętości” – możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Ten sakrament, to spotkanie z Bogiem w sytuacjach, w których potrzebujemy uwolnienia się z grzesznej przeszłości i umocnienia na drodze do świętości.

Tym balem chcemy podkreślić prawdziwy sens obchodzenia dnia Wszystkich Świętych, ukazać świętość jako najważniejszy cel każdego chrześcijanina. Podczas, gdy w świecie rozpowszechnia się obchodzenie Halloween i straszenie upiorami, my zachęcamy do dzielenia się chrześcijańską nadzieją, że każdy może być święty.

Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawują J.E. Ks. Bp. Diecezjalny Ryszard Kasyna, Prezydent Miasta Tczewa Mirosław Pobłocki, Starosta Powiatu Tczewskiego Tadeusz Dzwonkowski, oraz Wielki Kanclerz Przeoratu Pomorskiego Orderu św. Stanisława Stefan Kukowski. Organizatorami Tczewskiego Balu Świętych jest Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie oraz Zespół Szkół Katolickich im. św. Jadwigi Królowej w Tczewie.

Zapraszamy na Facebooka:

https://www.facebook.com/Tczewski-Bal-Świętych-1631261463820190

Diecezja Pelplińska

Kącik poezji

Caritas

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Pelplińskiej