Ogłoszenia - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 25. lutego 2018

W dniu dzisiejszym po Mszy św. zbiórka przy wyjściu z kościoła zbiórka na rzecz polskich misjonarzy.

W środę o godz. 8.00 i 18.30 Msza z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: Pierwszy Czwartek i Pierwszy Piątek miesiąca. W czwartek i w piątek od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, które rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia.

W czwartek na Mszę świętą o godz. 18.30 zapraszamy młodzież klasy trzeciej gimnazjum, którzy 14 maja przyjmą sakrament bierzmowania. Po Mszy św. nauka dla tej młodzieży.

W Pierwszy Piątek miesiąca okazja do Spowiedzi św. od godz. 17.00 do 18.30 w kościele górnym.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 – dla dzieci, a o godz. 18.30 – dla dorosłych. Po tej Drodze Krzyżowej Msza św.

W piątek na Drogę Krzyżową o godz. 18.30 zapraszamy młodzież klasy drugiej gimnazjum i klasy siódmej. Po drodze krzyżowej, Msza św. a po niej nauka dla kandydatów do bierzmowania.

W Pierwszą Sobotę miesiąca o godz. 7.15 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi podczas którego, będzie miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu, medytacja, różaniec i akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. To nabożeństwo zwieńczy Eucharystia o godz. 8.00. Tego dnia księża odwiedzą z posługą sakramentalną swoich chorych.

Wszystkich chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu jako ministranci, zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 12.00. Zbiórka przy wejściu głównym do kościoła.

Nabożeństwo Gorzkich Żali z Kazaniem Pasyjnym w niedzielę o godz. 16.15 w dolnym kościele.

W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. z okazji uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pod patronatem Przeoratu Orderu Świętego Stanisława. Tego dnia odbędzie się bieg pamięci żołnierzy wyklętych „Tropem wilczym”. To wydarzenie objął honorowym patronatem Ksiądz Biskup Pelpliński Ryszard Kasyna.

Wielki Post, to czas czynienia jałmużny. Zachęcamy wszystkich, nie tylko dzieci, aby zaopatrzyć się przy wyjściu z kościoła w skarbonki. Caritas Diecezji Pelplińskiej zachęca, aby  całe rodziny zaangażowały się w akcję „Skarbonka miłosierdzia”. Wśród wielkopostnych praktyk, jałmużna jest najbardziej zapominana. Skarbonka będzie przypominać nam o tym jednym z trzech głównych filarów życia duchowego.

Małżonków zapraszamy na „Spotkania Małżeńskie” poświęcone pielęgnowaniu więzi małżeńskiej. Odbędą się one w dniach 2-4 marca w Pelplinie. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej: http://www.rodzinydiecezjipelplinskiej.pl/aktualnosci/278-spotkaniamalzenskie

Organizujemy wyjazd młodzieży maturalnej do Częstochowy. Odbędzie się on w sobotę 10 marca. Ponieważ są jeszcze wolne miejsca, na wyjazd mogą się zapisywać również inne osoby, które chciałyby nawiedzić Jasną Górę i pomodlić się we własnych intencjach. Koszt wyjazdu to 100 zł. za przejazd autokarem w obie strony, oraz ubezpieczenie. Wyjazd o godz. 6.00 powrót bezpośrednio po Apelu Jasnogórskim.

Z naszej parafii wyruszy II Parafialna Droga Krzyżowa do Lubiszewa. Rozpocznie się ona w piątek 16 marca po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30 w kościele dolnym. Podobnie jak w roku ubiegłym rozważania I stacji będą przy pomniku św. Jana Pawła II. Następnie tą samą trasą z roku poprzedniego wyruszymy w grupach ok. 10 osobowych na Drogę Krzyżową. Zapisy rozpoczną się 1 marca i potrwają do 16 marca włącznie w naszym biurze parafialnym. Opłata wpisowa na pokrycie kosztów organizacyjnych wynosi 5 zł. Przypominamy o zaopatrzeniu się w elementy odblaskowe podczas przemarszu trasą Drogi Krzyżowej.