Ogłoszenia Parafialne II Niedziela Adwentu - 06.12.2020

Dzisiaj dzień modlitw i zbiórka przy wyjściu z kościoła na rzecz pomoc materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.

Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6.00. Dzieci i młodzież zapraszamy na Roraty na godzinę 17.00 od poniedziałku do piątku. W czasie Adwentu Msza św. o godz. 8.00 tylko w soboty.

Osobom, które czują zagrożenie zarażenia koronawirusem w naszej świątyni, przypominamy, że Ks. Biskup diecezjalny Ryszard Kasyna nadal utrzymał dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach św. dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem. Jednocześnie informujemy, że jeśli zostanie przekroczony w górnym kościele limit osób, będziemy zapraszać do dolnego kościoła. Bardzo prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie.

W poniedziałek o godz. 18.30 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie, którą poprowadzi Ojciec Teodor. Od poniedziałku w zakrystii członkowie Żywego Różańca mogą odbierać intencje modlitewne na przyszły rok.

We wtorek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia Msze św. o godz.: 6.00, 8.00, 10.00, 17.00 i 18.30.

Pamiętajmy, że tego dnia w roku 1980 została odprawiona I Msza św. na Suchostrzygach. W tym dniu od godz. 12.00 do godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu – GODZINA ŁASKI, oraz okazja do spowiedzi św.

W środę o godz. 18.30 Msza św. z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy.

Przyszła niedziele jest dniem modlitw za Ojczyznę w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, stąd na Mszy św. o godz. 10.00 modlić się będziemy w sposób szczególny właśnie w intencji naszej Ojczyzny o pokój i zgodę. Po wieczornej Mszy św. Nabożeństwo Fatimskie.

W przyszłą niedzielę Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta w Tczewie jak co roku przeprowadzi zbiórkę na Ogrzewalnię dla bezdomnych. Kolekta z przyszłej niedzieli jest przeznaczona na inwestycje parafialne. W minionym tygodniu wzbogaciliśmy się o jeszcze jeden zamykany konfesjonał. Zamykane konfesjonały ułatwiają spowiedź szczególnie osobom niedosłyszącym.

Rozprowadzamy świece Caritas, przez które możemy włączyć się w akcję „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Świecę zapalamy podczas Wieczerzy Wigilijnej przy pustym miejscu przy stole. Jest to symbol obecności niespodziewanego gościa, dla innych obecność tych, których zabraknie przy wigilijnym stole.

W związku z licznymi zapytaniami odnośnie Kolędy, której plan w naszej parafii był dostępny zawsze już od Pierwszej Niedzieli Adwentu pragnę poinformować, że nasz Ksiądz Biskup nie podjął jeszcze decyzji w jakiej formie ma się ona odbyć.

Szukamy chętną osobę do pomocy w zakrystii.