Ogłoszenia - I Niedziela Adwentu - 02.12.2018

Rozpoczęliśmy błogosławiony czas Adwentu. Serdecznie zapraszamy na Roraty od poniedziałku do soboty na godz. 6.00. Dzieci i młodzież zapraszamy z lampionami na Roraty na godzinę 17.00 od poniedziałku do piątku. W czasie Adwentu Msza św. godz. 8.00 tylko w soboty.

Tradycyjnie już, jak w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca, czyli teraz 3 grudnia podczas Mszy św. wieczornej modlić się będziemy w intencjach Róż Żywego Różańca. Po Mszy spotkanie, na którym zostaną przedstawione i rozdane papieskie intencje modlitewne na zbliżający się już 2019 rok.

We wtorek o godz. 18.30 w kościele górnym zostanie odprawiona Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie, którą poprowadzi Ojciec Teodor. Posługę muzyczną zapewni zespół Adoramus.

W środę o godz. 18.30 Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: Pierwszy Czwartek i Pierwszy Piątek miesiąca. W czwartek i w piątek od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, które rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia.

W Pierwszy Piątek miesiąca okazja do Spowiedzi św. od godz. 17.00 do 18.30.

W piątek i sobotę (7 i 8 grudnia) wolontariusze Caritas przeprowadzą w supermarketach Biedronka, Carrefour oraz Lidl - znajdujących się na terenie naszej parafii - zbiórkę żywności pod hasłem: „TAK POMAGAM!”. Podczas bożonarodzeniowej zbiórki młodzież będzie zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu. Następnie Parafialny Zespół Caritas przygotuje świąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących.

W sobotę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia Msze Święte o godz.: 6.00, 8.00, 13.00 i o godz. 18.30. W sobotę też o godz. 15.00 w dolnym kościele Msza św. dla rodzin po stracie dziecka.

Pamiętajmy, że tego dnia w roku 1980 została odprawiona I Msza Święta tu na Suchostrzygach. W tym dniu od godz. 12.00 do godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu – GODZINA ŁASKI i okazja do spowiedzi św.

Za tydzień w niedzielę przypada dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Tego dnia przed wszystkimi kościołami zbiórka do skarbonek na ten cel.

Przypominamy, że można przekazywać do biura parafialnego zabawki, słodycze oraz przybory szkolne na paczki świąteczne dla dzieci z ubogich rodzin. W biurze parafialnym mogą się również zgłaszać rodziny, które z powodu złej sytuacji materialnej chciałyby otrzymać taka paczkę dla swoich dzieci.

Rozprowadzamy świece Caritas, przez które możemy włączyć się w akcję „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Ta akcja jest dobrze nam znana. Świecę zapalamy podczas Wieczerzy Wigilijnej przy pustym miejscu przy stole. Jest to symbol obecności niespodziewanego gościa, dla innych obecność tych, których zabraknie przy wigilijnym stole. Zawsze jest to symbol obecności Chrystusa. Małe świece są po 8 a duże po 15 zł.

Poświęcone na nasz stół wigilijny opłatki roznoszą nasi parafianie którzy, posiadają na piśmie upoważnienie z pieczęciami parafii. Z pewnością nie do wszystkich uda się im dotrzeć i nie wszystkich zastaną w domu, stąd w opłatki będziemy mogli się zaopatrzyć w zakrystii i biurze parafialnym – w godzinach urzędowania. Ofiary składane w tym roku za opłatek przeznaczone są na remont kaplicy relikwii. Z góry dziękuję za Wasze wsparcie.

Małżonków zapraszamy na „Spotkania Małżeńskie” poświęcone pielęgnowaniu więzi małżeńskiej. Odbędą się one w dniach 14-16 grudnia 2018 r. w Collegium Marianum w Pelplinie. Szczegóły na plakacie i stronie Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Pelplińskiej.