Ogłoszenia Parafialne XXXIV Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 25.11.2018

Miło nam poinformować, że wśród 50 Pomorzan, którzy otrzymali medale z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości jest nasz ks. Prałat Stanisław Cieniewicz. Medal dla tych, którzy dowiedli, że duch polskości zawsze zwycięży, przyznał Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, a wręczał w gdańskiej Bazylice Mariackiej wojewoda pomorski.

Dzisiejsza niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest ostatnią niedzielą Roku Liturgicznego. Za tydzień rozpoczniemy Czas Adwentu.

Po Sumie Parafialnej o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszego Serca Jezusowego z Aktem Poświęcenia. Dzisiaj za publiczną modlitwę tekstem tego aktu można uzyskać odpust zupełny.

Dzisiaj po Msz św. możemy wspomóc Ogrzewalnie dla osób bezdomnych. W imieniu Towarzystwa Pomocy osób bezdomnych im. Świętego Brata Alberta w Tczewie serdeczne Bóg zapłać za okazane serce.

W poniedziałek zapraszamy wszystkich chętnych na Mszę świętą o godz. 18.30, a po Mszy na zaduszkowe czuwanie modlitewne prowadzone przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym.

W środę o godz. 8.00 i o godz. 18.30 Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek obchodzić będziemy święto Świętego Andrzeja Apostoła.

W Pierwszą Sobotę miesiąca o godz. 7.15 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi podczas którego, będzie miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu, medytacja, różaniec i akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. To nabożeństwo zwieńczy Eucharystia o godz. 8.00. W sobotę księża odwiedzą z posługą sakramentalną chorych. Ks. Kamil swoich chorych odwiedzi 8 XII.

Tradycyjnie nasza parafia będzie robiła paczki świąteczne dla dzieci z ubogich rodzin. Zachęcamy do przekazywania zabawek, słodyczy i innych prezentów do biura parafialnego. Prosimy również o zgłaszanie osób potrzebujących takiego wsparcia.

Czas Adwentu liturgicznie rozpoczniemy odmówieniem I Nieszporów Liturgii Godzin. Zapraszamy na wspólne Nieszpory w sobotę o godzinie 17.45. W czasie nabożeństwa zostanie poświęcony Wieniec Adwentowy i opłatki na nasze wigilijne stoły.

Proszę wszystkich, którzy do tej pory w minionych latach roznosili opłatki o pomoc w tej posłudze. Proszę także o pomoc tych, którzy podczas kolędy wspominali, że w ich rejonie nikt nie roznosił opłatków. Wszystkie osoby, które będą roznosić opłatki będą miały upoważnienie na piśmie z pieczęciami parafii. Spotkanie dla osób roznoszących opłatki w sobotę po Mszy Świętej.

Ofiary składane za opłatek będą przeznaczone na nasze prace remontowe związane z kaplicą relikwii. Za wszystkie ofiary z góry serdeczne Bóg zapłać.

Od przyszłej niedzieli będziemy rozprowadzać świece Caritas, przez które możemy włączyć się w akcję „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”.