Słowo na każdy dzień

Radio Głos

OPOKA

stacja7.pl

Odwiedziło nas...

129895

Your IP: 52.91.245.237
2018-12-10 08:08

Dzisiaj w Niedzielę Palmową wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Wchodząc do kościoła można zaopatrzyć się od przedstawicieli Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w palmy, które zostaną poświęcone podczas Eucharystii na pamiątkę tego wydarzenia.

Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.30 w górnym kościele poświęcenie książeczek dzieci Pierwszokomunijnych.

Nabożeństwo Gorzkich Żali z Kazaniem Pasyjnym o godz. 16:15 w dolnym kościele.

Tradycyjnie jak co roku możemy dzisiaj wspierać na święta swoimi ofiarami ludzi najbardziej potrzebujących z naszej parafii. W tym roku będą to osoby starsze i samotne. Po każdej Mszy św. zbiórka na ten cel.  Zbiórka jest pod patronatem parafialnego i szkolnego zespołu Caritas.

O godz. 17.00 wyjeżdżamy na Misterium Męki Pańskiej w Fordonie. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt wyjazdu wraz z ubezpieczeniem to 35 zł.

Wielką Środę po Mszy świętej wieczornej odbędzie się Adoracja NS, która ma pomóc nam jak najlepiej przeżyć czas Triduum Paschalnego. Podczas adoracji będą rozważania połączone z pieśniami pasyjnymi, które przygotował nasz młodzieżowy zespół Totus Tuus. 

W tym tygodniu odwiedzimy chorych naszej parafii. Ksiądz Grzegorz i ks. Janusz we wtorek, ks. Bogdan i ks. proboszcz w środę. ks. Jacek w sobotę 7 kwietnia.

Jeśli ktoś chciałby przyłączyć się do dekoracji Grobu Pańskiego to prosimy, aby przynosić kwiaty w kolorze białym, można na kwiaty także składać ofiary po Mszy św.

Przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w naszej parafii odbędzie się 9 kwietnia.

 

SPOWIEDŹ  WIELKANOCNA  W  POZOSTAŁYCH PARAFIACH  DEKANATU

Niedziela Palmowa
25.03.

Lubiszewo

15.00 – 17.00

Gorzędziej

16.00 – 17.00

Św. Franciszek

15.00 – 17.30

Poniedziałek
26.03.

Św. Józef

9.00 – 11.00

15.00 – 19.00

Wtorek
27.03.

Subkowy

9.00 – 11.00

15.00 – 18.00

Święte Triduum Paschalne nie jest przygotowaniem do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego w Niedzielę Wielkanocną, lecz jest już świętowaniem jednego i niepodzielnego misterium Chrystusa: męki, śmierci i zmartwychwstania.

Biuro Parafialne w Triduum Paschalne będzie nieczynne.

 

WIELKI CZWARTEK WIECZERZY PAŃSKIEJ

PAMIĄTKA USTANOWIENIA

SAKR. KAPŁAŃSTWA I EUCHARYSTII

Uroczysta Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.30 – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do “ciemnicy” – adoracja do godziny 23.00. Bezpośrednio po Mszy św. adoracje poprowadzi Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym w intencji powołań.

Kolekta w Wielki Czwartek jest  jałmużną postną.

WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ

Obowiązuje post ścisły.

Wznowienie adoracji w “ciemnicy” o godz. 8.00. Rozpoczynając czuwania przy Najświętszym Sakramencie będziemy sprawowali liturgiczną poranną modlitwę Kościoła czyli Jutrznię. W ramach nabożeństwa katecheza mistagogiczna wyjaśniająca liturgię Triddum Paschalnego.

Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.30 – adoracja Krzyża – przeniesienie  Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja, która trwać będzie godz. 23.00. Bezpośrednio po Liturgii Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

W Wielki Piątek nie będzie kolekty. Ofiary będziemy składać przy Adoracji Krzyża, a są one przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie oraz innych miejsc świętych.

WIELKA SOBOTA

Wznowienie Adoracji o godzinie 8.00. Rozpoczynając czuwania przy Najświętszym Sakramencie będziemy sprawowali liturgiczną poranną modlitwę Kościoła czyli Jutrznię.

Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny o godzinie 10.00, 11.00 i 12.00. Po południu o godz. 14.00, 15.00 i 16.00. Tego dnia przynosimy do kościoła skarbonki z jałmużną wielkopostną.

O godz. 19.45 (45 min. Przed liturgią) Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Część miejsc z przodu będą zarezerwowane dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii.

WIGILIA PASCHALNA W WIELKĄ NOC

Godz. 20.30 Uroczysta Msza św. Wigilii Paschalnej z procesją rezurekcyjną – jest to najważniejszą Msza św. w ciągu całego roku – podczas tej liturgii najpełniej świętujemy Zmartwychwstanie Pana naszego Jezusa Chrystusa! Na tę Mszę św. przynosimy ze sobą świece.

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

oraz

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

Msze święte wg porządku niedzielnego.

Po Mszy św. o godz. 13.00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

W niedzielę przed poranną Mszą św. Procesja rezurekcyjna wokół kościoła.

Nowenna do Miłosierdzia Bożego w dni powszednie o godz. 18.00 przed wieczorną Mszą św.

Diecezja Pelplińska

Kącik poezji

Caritas

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Pelplińskiej