Słowo na każdy dzień

Radio Głos

OPOKA

stacja7.pl

Odwiedziło nas...

129960

Your IP: 52.91.245.237
2018-12-10 09:21

Bóg zapłać wszystkim, którzy w tych dniach uczestniczyli w Świętym Triduum Paschalnym. Wasza obecność jest moją radością i buduje naszą wiarę.

Dziękuję: księżom, ks. klerykowi, szafarzom, ministrantom i lektorom, panu Organiście, chórowi, zespołowi Totus Tuus, Panu Kościelnemu, młodzieży, wszystkim którzy zadbali o piękno tej świątyni: przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, bardzo dziękuję za kwiaty do Grobu Pańskiego.

W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny Msze święte wg porządku niedzielnego. Po Mszy świętej o godz. 13.00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w dni powszednie codziennie o godz. 18.00 przed wieczorną Mszą świętą.

Procesja Rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania na początku Mszy świętej o godz. 7.00, w Poniedziałek Wielkanocny na Mszy św. o godz. 8.30, a w przyszłą niedzielę przed Sumą Parafialną o godz. 10.00.

Zapraszam Wszystkich do świętowania Oktawy Zmartwychwstania Chrystusa.

W Poniedziałek Wielkanocny obchodzić będziemy rocznicę sakry Biskupa Pelplińskiego Ryszarda Kasyny, jest to także rocznica śmierci Jana Pawła II. Pamiętajmy w swoich modlitwach o naszym biskupie modląc się przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II. W poniedziałek o godz. 17.00 Msza święta w intencjach członków Róż Żywego Różańca. Kolekta z tego dnia jest przeznaczona na KUL.

W najbliższą środę, 4 kwietnia w kościele górnym, odbędzie się pierwsza próba do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy dziewczęta z klasy trzeciej na godz. 18.00, a chłopców na godz. 19.00.

W czwartek na Mszę świętą o godz. 18.30 zapraszamy młodzież klasy trzeciej gimnazjum, którzy 14 maja przyjmą sakrament bierzmowania. Po Mszy świętej spotkanie.

W piątek na Mszę świętą o godz. 18.30 zapraszamy młodzież klasy drugiej gimnazjum, którzy przygotowują się do sakramentu bierzmowania. Po Mszy świętej spotkanie. Bardzo proszę, aby młodzież przyniosła indeksy.

W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek i Pierwszy Piątek Miesiąca. Od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Wyjątkowo Koronka do Bożego Miłosierdzia zostanie odmówiona razem z nowenną do Bożego Miłosierdzia o godz. 18.00 przed Mszą świętą.

Okazja do Spowiedzi św. w Pierwszy Piątek od godz. 17.00 do 18.30.

W Pierwszą Sobotę miesiąca o godz. 7.15 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi podczas którego, będzie miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu, medytacja, różaniec i akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. To nabożeństwo zwieńczy Eucharystia o godz. 8.00. 

W przyszłą niedzielę nasza kolekta inwestycyjna związana z wymianą kolumn głośnikowych w kościele górnym. Za wszystkie składane ofiary serdeczne Bóg zapłać.

Diecezja Pelplińska

Kącik poezji

Caritas

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Pelplińskiej