Ogłoszenia Parafialne XXI Niedziela Zwykła - 25.08.2019

Od wtorku w naszej parafii posługuje ks. Marek Cieszyński i ks. Kamil Ostrowski. Kapłanom życzymy wielu łask bożych i opieki Maryi Matki Kościoła, w wszystkich Was proszę o modlitwę w intencji wszystkich księży naszej parafii.

W poniedziałek przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. W łączności z każdą Mszą św. odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.

W poniedziałek o godz. 18.00 Różaniec, a potem Msza św. w intencji Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

W środę o godz. 8.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a o godz. 18.30 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie, którą poprowadzi O. Teodor. Oprawę muzyczną zapewni zespół Adoramus.

Za tydzień w niedzielę 1 września przed Mszą św. o godz. 8.30 wyruszy piesza pielgrzymka do sanktuarium w Lubiszewie. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tej pielgrzymce.

Kończą się wakacje dla dzieci i młodzieży. Uroczysta Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego i katechetycznego zostanie odprawiona w poniedziałek 2 września o godz. 8.00 w górnym kościele. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, dyrekcje szkół, grono pedagogiczne i rodziców.

Od 2 września Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.00 do 18.00.

W piątek 13 września po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci, które w maju przyszłego roku przystąpią do I Komunii św. Z tej racji, iż jest to bardzo ważne spotkanie na którym powinni być wszyscy rodzice, to ogłoszenie podajemy już dzisiaj i będziemy je powtarzać przez najbliższe niedziele.

Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi, rozpoznających drogę powołania kapłańskiego, do rozpoczęcia studiów i formacji w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się najpóźniej do 13 września 2019 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 17 62), oraz o złożenie w rektoracie WSD odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej pelplińskiego seminarium. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.