Ogłoszenia Parafialne XXII Niedziela Zwykła - 01.09.2019

W dzisiejszą niedzielę przed Mszą św. o godz. 8.30 wyruszy piesza pielgrzymka do sanktuarium w Lubiszewie.

Uroczysta Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego zostanie odprawiona w poniedziałek o godz. 8.00 w górnym kościele. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, dyrekcje szkół, grono pedagogiczne i rodziców.

Od jutra Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.00 do 18.00.

W środę o godz. 8.00 i 18.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Domowników Boga.

W Pierwszy Czwartek i Piątek Miesiąca od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu.

W Pierwszy Piątek od godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia, którą poprowadzi wspólnota Miłosierdzia Bożego, oraz czciciele Matki Bożej Fatimskiej. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00 do 18.30.

W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.15 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. To nabożeństwo zwieńczy Eucharystia o godz. 8.00. 

W sobotę po Mszy św. o godz. 8.00 w dolnym kościele wyruszy dwudniowa Tczewska Piesza Pielgrzymka do Piaseczna na odpust Narodzenia NMP.

W sobotę o godz. 10.00 w kościele górnym ks. Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna wraz z wizytatorami diecezjalnym, odprawi uroczystą Mszę św. na rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego z udziałem wszystkich katechetów naszej Diecezji Pelplińskiej.

W godzinach porannych księża odwiedzą chorych. Ks. Ryszard chorych z os. Bajkowego odwiedzi już w piątek. Ks. Proboszcz i ks. Mateusz swoich chorych odwiedzą również wyjątkowo w piątek od godz. 9.00.

Dzisiejsza kolekta jest na potrzeby diecezji, za tydzień nasza kolekta inwestycyjna. Za wszystkie składane ofiary serdecznie Bóg zapłać.

W piątek 13 września po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci, które w maju przyszłego roku przystąpią do I Komunii św.

Od 13 do 15 września zapraszamy na "Weekend dla narzeczonych" z kursem tańca. Szczegóły na plakacie w gablocie i u ks. Mateusza. 

W niedzielę 15 września odbędzie się spotkanie grupy III kandydatów do bierzmowania, a w niedzielę 22 września spotkanie grupy IV. Natomiast 29 września zapraszamy na spotkanie informacyjne kandydatów do sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców. Formację rozpoczynają uczniowie klas 7 SP.