Ogłoszenia Parafialne XXIX Niedziela Zwykła - 18.10.2020

Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitw za służbę zdrowia. W tym trudnym czasie pamiętajmy w swoich modlitwach o tych, którzy z wielkim poświęceniem ratują ludzkie życie.

W październiku – Nabożeństwa Różańcowe: dla dzieci o godz. 17.00 od poniedziałku do piątku. Dla dorosłych o godz. 18.00 od poniedziałku do soboty, a w niedzielę po Mszy św. wieczornej.

Od minionego poniedziałku codziennie przez 30 dni odprawiamy Mszę św. z prośbą o oddalenie pandemii. Godziny w których ta Msza św. jest sprawowana są na naszej stronie internetowej i w gablocie.

W związku z ograniczeniami jakie zostały wprowadzone, abyśmy mogli zachować przewidziane odległości i poczuć się bezpieczniej od poniedziałku wszystkie Msze św. w kościele górnym do czasu wyjścia z czerwonej strefy.

W poniedziałek o godz. 18.30 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie, którą poprowadzi Ojciec Teodor.

W środę o godz. 8.00 i 18.30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W czwartek po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do św. Rity.

Nie odbędzie się planowany na sobotę dzień skupienia dla kandydatów do bierzmowania. W listopadzie grupa I wyjątkowo spotyka się w II niedzielę miesiąca wraz z grupą II.

W przyszłą niedzielę wszystkie Msze św. również w górnym kościele z wyjątkiem Mszy o godz. 11.30 którą odprawiamy równolegle w dwóch kościołach. Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy szczególnie seniorów pozostałych parafian zapraszamy na pozostałe Msze św.

Przy wyjściu z kościoła, w Biurze Parafialnym i w zakrystii możemy zaopatrzyć się w kartki na Wypominki i Mszę św. zbiorowe, które zostaną odprawione w listopadzie. Wypełnione kartki na Msze św. zbiorowe przynosimy do Biura Parafialnego lub do Zakrystii.

Parafie w naszym mieście pragną się włączyć w akcję „Milion dzieci modli się na różańcu” w intencji jedności i pokoju. Jest to odpowiedź na słowa św. Ojca Pio: „gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, wówczas świat napełniłby się pokojem”. W związku z obostrzeniami dziesiątkę różańca  dzieci z naszej parafii nie odmówią – jak to było planowane – przy pomniku św. Jana Pawła II, ale po Mszy św. o godz. 11.30 w kościele dolnym i górnym.