Ogłoszenia Parafialne XXXIII Niedziela Zwykła - 15.11.2020

W środę o godz. 8.00 i 18.30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Tego dnia w liturgii wspominać będziemy bł. Karolinę Kózkównę.

Serdecznie zapraszamy w czwartek o godz. 19.00 na wieczorną modlitwę z Zespołem Totus Tuus za naszych bliskich zmarłych, szczególnie tych, których pożegnaliśmy w tym roku.

W sobotęzapraszamy na godz. 19.30 w przeddzień uroczystości Chrystusa Króla na godzinną Adorację w Ciszy. Jest to światowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Jeśli nie mamy możliwości spotkania się w kościele, możemy dołączyć z naszych domów do wspólnej międzynarodowej Adoracji w Ciszy za pomocą transmisji z naszego kościoła. W kościele będzie w tym czasie okazja do spowiedzi św.

W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy nabożeństwo do św. Rity.

Powoli kończy się Rok Liturgiczny. Przyszła niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest ostatnią niedzielą Roku Liturgicznego, dlatego po Sumie Parafialnej o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Jezusowego z Aktem Poświęcenia. Za odmówienie tegoż Aktu w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata można uzyskać odpust zupełny.

Od tej niedzieli rozprowadzamy opłatki i świece wigilijne.

W związku z zaistniałą sytuacją i ograniczeniami, gdy będzie taka konieczność będziemy odprawiać Msze św. w dwóch kościołach równolegle. Zapraszamy również do udziału w Eucharystii w dni powszednie. Pozostałych wiernych zachęcamy do uczestnictwa on-line w transmisji z naszego kościoła w niedzielę o godz. 11.30 na YOUTUBE.

Msza św. o godz. 11.30 w górnym kościele tylko dla dzieci I Komunijnych i rodziców według harmonogramu:

1 grupa SP4 dziewczynki - I NIEDZIELA miesiąca
2 grupa SP4 chłopcy - II NIEDZIELA miesiąca
3 grupa SP 12 - III NIEDZIELA miesiąca
4 grupa SP8 i pozostałe szkoły - IV NIEDZIELA miesiąca

W miniony czwartek 5 listopada przed godz. 21.00zmarł w szpitalu w Grudziądzu ks. Kazimierz Pytka pochodzący z naszej parafii.

Ks. Kazimierz Pytka urodził się 20 czerwca 1964 roku w Starogardzie Gdańskim. Święcenia kapłańskie przyjął 5 maja 1990 roku w Ołtarzewie. Ostatnią jego placówką od roku 2019 było Chełmno,gdzie pracował jako duszpasterz i opiekował się świetlicą św. Wincentego Pallottiego. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 13.00 w parafii św. Józefa w Chełmie. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.