Ogłoszenia Parafialne XXXII Niedziela Zwykła - 07.11.2020

Dzisiaj w całej Polsce Dzień modlitwy i solidarności z Kościołem prześladowanym, oraz zbiórka do puszek na rzecz Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w potrzebie.

Dzisiejsze spotkanie kandydatów do bierzmowania zostaje odwołane.

W środę o godz. 8.00 i 18.30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Pamiętajmy, że jest to dzień szczególnej modlitwy za Ojczyznę.

We wtorek i środę Biuro Parafialne będzie nieczynne.

W związku z zaistniałą sytuacją i ograniczeniami, gdy będzie taka konieczność będziemy odprawiać Msze św. w dwóch kościołach równolegle. Zapraszamy również do udziału w Eucharystii w dni powszednie. Pozostałych wiernych zachęcamy do uczestnictwa on-line w transmisji z naszego kościoła o godz. 11.30 na YOUTUBE.

Msza św. o godz. 11.30 w górnym kościele tylko dla dzieci I Komunijnych i rodziców według harmonogramu:

1 grupa SP4 dziewczynki - I NIEDZIELA miesiąca
2 grupa SP4 chłopcy - II NIEDZIELA miesiąca
3 grupa SP 12 - III NIEDZIELA miesiąca
4 grupa SP8 i pozostałe szkoły - IV NIEDZIELA miesiąca

Ksiądz Kapelan informuje, że jest cały czas do dyspozycji chorych, ich rodzin i personelu w ramach posługi w Szpitalach Tczewskich. Niemniej jednak w obecnej sytuacji epidemii Ksiądz Kapelan prosi, aby rodziny jak najszybciej zatroszczyły się o komunię św. i pozostałe sakramenty dla swoich chorych, jeszcze wówczas gdy chory znajduje się w domu. Ksiądz Kapelan bardzo prosi, aby wzywać Księży z parafii, albo Księdza Kapelana z posługą do domu, jeszcze przed wyjazdem do szpitala (jeśli jest to możliwe). Posługa w szpitalu może być utrudniona, natomiast dzięki posłudze Kapłana w domu, chory nie będzie pozbawiony sakramentów szczególnie spowiedzi św. i komunii św.

Od przyszłej niedzieli rozprowadzać będziemy opłatki i świece wigilijne.