Ogłoszenia Parafialne IV Niedziela Adwentu - 20.12.2020

Roraty o godz. 6.00. Dla osób, które nie spieszą się do pracy o godz. 7.00. Dzieci i młodzież zapraszamy na Roraty na godzinę 17.00 – do środy włącznie.

Biuro parafialne w tym tygodniu czynne tylko we wtorek i środę.

W poniedziałek okazja do Spowiedzi św. od godz. 10.00 do 12.00 i od godz. 16.00 do 18.00. Przypominamy, że w czasie świąt może nie być okazji do spowiedzi.

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej w dolnym kościele spotkanie przedświąteczne dla osób głuchoniemych i niedosłyszących.

Serdecznie dziękujemy za słodycze i zabawki w ramach naszej świątecznej zbiórki. Zostaną one przekazane dzieciom we wtorek o godz. 16.30 w dolnym kościele. Zapraszamy do osobistego odbioru.

W środę w godzinach porannych księża odwiedzą swoich chorych. O godz. 18.30 Msza św. z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy.

W czwartek ostatnie w tym Adwencie Roraty o godz. 6.00 i 7.00.

W związku z ograniczeniami 24 grudnia odprawimy o godz. 22.00 Mszę św. Wigilijną i o godz. 24.00 Pasterkę – jeśli będzie trzeba w dwóch kościołach równocześnie jednak niestety z zachowaniem obowiązującego nas limitu. Pasterkę o godz. 24.00 będziemy transmitować na YouTube. Tego dnia nie obowiązuje post, jednak jest pięknym polskim zwyczajem, aby powstrzymać się od potraw mięsnych.

W piątek w Uroczystość Narodzenia Pańskiego nie będzie Mszy św. porannej o godz. 7.00. Pozostałe Msze św. wg porządku niedzielnego. Tego dnia nie obowiązuje post piątkowy.

W sobotę 26 grudnia wspominać będziemy Świętego Szczepana Pierwszego Męczennika. Msze św. również w porządku niedzielnym. Tego dnia tradycyjnie po wszystkich Mszach zbiórka do skarbonek na KUL.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

Od poniedziałku 28 grudnia zaczniemy odprawiać dodatkową Mszę św. o godz. 17.30 z błogosławieństwem kolędowym wg zaproponowanego grafiku dla poszczególnych ulic. Po Mszy św. rozdawać będziemy specjalnie przygotowaną na tę okazję pamiątkę, a ministranci będą rozprowadzać kredę, którą poświęcimy podczas Mszy. Jeśli ktoś uzna za stosowne będzie mógł również złożyć ofiarę na inwestycje przy naszym kościele.