Ogłoszenia Parafialne II Niedziela po Bożym Narodzeniu - 03.01.2021

W poniedziałek o godz. 18.00 comiesięczny różaniec Róż Różańcowych, Msza św. a po niej krótkie spotkanie w kościele. Od poniedziałku poranne Msze św. w dni powszednie w dolnym kościele. W poniedziałek również Msza wieczorna w dolnym kościele.

W środę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Kolekta z tej Uroczystości jest przeznaczona na misje. W tym roku nie odbędzie się przemarsz Orszaku Trzech Króli, Monarchowie wezmą udział w Eucharystii o godz. 13.00. Po Mszy św. Heroldowie pieczęciami na rozdawanych certyfikatach potwierdzą udział we Mszy św. z Pokłonem Trzech Króli.

W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu – w dolnym kościele.

W sobotę ks. Mateusz, ks. Kamil Ostrowski i ks. Proboszcz odwiedzą swoich chorych.

Nasz parafialny chór wraz z panem organistą serdecznie zapraszają do wspólnego kolędowania. Chór zaśpiewa w przyszłą niedzielę na sumie parafialnej o godz. 10.00. Po Mszy św. odbędzie się krótki koncert kolęd. Zachęcamy, aby zarezerwować sobie odrobinę czasu, by uczcić radosnym śpiewem Boże Narodzenie.

Od poniedziałku ponawiamy odprawianie dodatkowej Mszy św. o godz. 17.30 w górnym kościele z błogosławieństwem kolędowym wg zaproponowanego grafiku dla poszczególnych ulic. Prosimy, aby na tę Eucharystię przyszła choć jedna osoba z rodziny. Zachęcamy, aby tego dnia odświętnie przygotować – tak jak podczas kolędy – stół, a po powrocie pokropić mieszkanie wodą. Na Mszę przynosimy ze sobą naczynie z wodą która zostanie pobłogosławiona podczas Eucharystii. Po Mszy św. rozdawać będziemy pamiątki z tego wydarzenia, ministranci będą rozprowadzać kredę, którą również poświęcimy podczas Mszy. Jeśli ktoś uzna za stosowne będzie mógł również złożyć ofiarę na inwestycje przy naszym kościele.

 

4 stycznia - poniedziałek

ul. Jodłowa 1, 2, 3, 4, 5, 13b

5 stycznia - wtorek

ul. Jurgo 2, 3, 5, 12, 13, 15, 17, 19, 21, 23

7 stycznia - czwartek

H. Hass 25, ul. Obrońców Tczewa, ul. Traugutta

8 stycznia - piątek

Armii Krajowej 23-33; 54-82 ul. Armii Krajowej 53

ul. Gryfa Pomorskiego i  H. Hass 27 i Harcerska

9 stycznia - sobota

ul. Jasińskiego, ul. Kilińskiego, ul. Kilińskiego 12