Ogłoszenia Parafialne V Niedziela Wielkanocy - 02.05.2021

Nabożeństwa Majowe w łączności z wieczorną Mszą św.

W poniedziałek Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. wg porządku niedzielnego.

W poniedziałek zapraszamy maturzystów na dodatkową Mszę św. o godz. 19.00. Będziemy modlić się o dary Ducha Świętego na czas egzaminów, oraz o dobry wybór dalszej życiowej drogi.

We wtorek próba dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii: o godz. 15.30 – grupa pierwsza, o godz. 16.30 grupa druga.

We wtorek w kościele dolnym spowiedź dla kandydatów do bierzmowania i ich rodzin o godz. 15.45 – grupa I, o godz. 16.30 – grupa II.

W związku z bierzmowaniem w naszej parafii we wtorek i w środę Biuro Parafialne będzie nieczynne.

W środę o godz. 8.00 Nowenna do MB Nieustającej pomocy. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.30, gdyż o godz. 18.00 i o godz. 20.00 ks. Biskup Arkadiusz Okrój udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Z tego powodu w środę nie odbędzie się spotkanie Domowników Boga.

W pierwszy czwartek i piątek miesiąca od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu.

W pierwszy piątek od godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia, którą poprowadzi wspólnota Miłosierdzia Bożego, oraz czciciele Matki Bożej Fatimskiej. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00 do 18.30.

W sobotę uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika – głównego patrona Polski.

W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 i o godz. 11.30 w górnym kościele Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Ze względu na wciąż obwiązujące ograniczenia kościół będzie zarezerwowany dla dzieci i ich rodzin. Bardzo przepraszamy za te utrudnienia i zapraszamy na inne godziny Eucharystii.

Zapraszamy do udziału w rekolekcjach formacyjnych "Mocni Duchem" w Sanktuarium Maryjnym w Skrzatuszu w dniach 23-26 sierpnia 2021. Szczegółowe informacje, zapisy i wpłaty u Ks. Kamila Sobiecha. Prosimy o zgłaszanie się w pierwszej połowie maja ze względu na konieczność rezerwacji miejsc w ośrodku rekolekcyjnym z dużym wyprzedzeniem.

Obecny czas pandemii stawia nam nowe wyzwania duchowe. Jednym z nich jest pomoc osobom, które straciły bliskich z powodu wirusa Covid-19. Dlatego też w ramach posługi w szpitalach tczewskich ksiądz kapelan stworzył grupę wsparcia dla osób, które straciły bliskich z powodu wirusa. Jeżeli ktoś potrzebuje pomocy duchowej lub wsparcia psychologicznego, to zawsze jesteśmy do dyspozycji pod numerem telefonu księdza kapelana. (nr tel.: 797474604) . Grupa wsparcia dla osób, które straciły bliskich z powodu wirusa liczy 6 osób (kapłan, lekarz, psycholog, pielęgniarka, terapeuta dziecięcy, terapeuta rodzinny). Spotkania będą się odbywały indywidualnie z poszczególnymi osobami z grupy wsparcia. Planujemy także organizować regularne spotkania modlitewne dla tych osób.