Ogłoszenia Parafialne VI Niedziela Wielkanocy - 09.05.2021

W minionym tygodniu młodzież naszej parafii przyjęła sakrament bierzmowania. Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tego wydarzenia, jak i tym, którzy otoczyli młodzież swoimi modlitwami.

W dniu dzisiejszym o godz. 10.00 i o godz. 11.30 w górnym kościele Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Ze względu na wciąż obwiązujące ograniczenia kościół w całości będzie zarezerwowany dla dzieci i ich rodzin. Bardzo przepraszamy za te utrudnienia i zapraszamy na inne godziny Eucharystii.

Nabożeństwa Majowe w łączności z wieczorną Mszą św. W tym tygodniu Msze św. wieczorne w kościele górnym.

W środę o godz. 8.00 i 18.30 Nowenna do MB Nieustającej pomocy.

W czwartek wyjątkowo zapraszamy na Kwadrans Wzrastania o godz. 18.00 w górnym kościele. Podczas tego spotkania można odnaleźć odpowiedzi na swoje wątpliwości dotyczące Boga, wiary, czy Kościoła. Tym razem zastanawiamy się nad tym jaka jest różnica pomiędzy homilią, a kazaniem? Czym jest katecheza? Kto może głosić Dobrą Nowinę? Dlaczego używa się lekcjonarza, a nie Pisma Świętego podczas Mszy św.?

W czwartek po wieczornej Mszy św. Nabożeństwo Fatimskie.

Od piątku o godz. 18.00 Nowenna do Ducha św. w niedziele po Mszy św. o godz. 13.00.

Wydział Duszpasterski Kurii Pelplińskiej zaprasza wszystkich diecezjan do udziału w Diecezjalnym Forum Duszpasterskim „U źródła łaski”, które będzie zwieńczone spotkaniem diecezjalnym 22 maja br. w bazylice katedralnej w Pelplinie. Jego celem jest zjednoczenie na modlitwie, oraz odnowienie i pogłębienie wiary wszystkich diecezjan, a także podjęcie współpracy z Duchem Świętym w dawaniu świadectwa i apostolstwie w parafii. Modlitwę w tej intencji rozpoczniemy w czasie procesji fatimskiej w czwartek 13 maja.

Od 14 maja w parafiach naszej diecezji rozpocznie się nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego. Będzie ona transmitowana na stronie nacalyswiat.pl, codziennie o godz. 20.00 z dziewięciu parafii naszej diecezji. W piątek 21 maja w VIII dzień nowenny będzie ona transmitowana z naszego kościoła.

Zapraszamy do udziału w rekolekcjach formacyjnych "Mocni Duchem" w Sanktuarium Maryjnym w Skrzatuszu w dniach 23-26 sierpnia 2021. Szczegółowe informacje, zapisy i wpłaty u Ks. Kamila Sobiecha. Prosimy o zgłaszanie się w pierwszej połowie maja ze względu na konieczność rezerwacji miejsc w ośrodku rekolekcyjnym z dużym wyprzedzeniem.

Bardzo dziękuję za składane dziś ofiary na nasze inwestycje remontowe. Bóg zapłać.