Ogłoszenia Parafialne Zesłanie Ducha Świętego - 23.05.2021

W najbliższy poniedziałek będziemy obchodzić nasz Parafialny Odpust ku czci NMP Matki Kościoła. Tego dnia Msze św. o godz.: 6.30 – w dolnym kościele, pozostałe Msze św.: godz. 8.00, 10.00 i Suma Odpustowe o godz. 18.00 w górnym kościele. Sumę odpustową poprowadzi i kazanie wygłosi ks. Bp Arkadiusz Okroj.

Biuro Parafialne będzie nieczynne w poniedziałek.

W środę o godz. 8.00 i 18.30 Nowenna do MB Nieustającej pomocy.

W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Po Mszy św.  wieczornej zapraszamy na kolejny "Kwadrans wzrastania". Tym razem postaramy się odpowiedzieć m. in. na następujące pytania: Jaki jest związek między Eucharystią a życiem wiecznym? Jakie są owoce godnie przyjętej Komunii Świętej? Kiedy i ile razy można przyjąć Komunię Świętą? 

W przyszły czwartek 3 czerwca  przypada Uroczystość Bożego Ciała.

Jeśli nie będzie innych wytycznych procesja z naszej parafii wyruszy po Mszy św. o godz. 10.00. Pójdziemy w tej procesji z Panem Jezusem Eucharystycznym ulicami: Rokicką, Jagiellońską (w kierunku ZUS), Jagiełły, Żwirki, Andersa i Rokicką. Ołtarze na trasie procesji będą w następujących miejscach:

1 ołtarz:

– ul. Jagiellońska 28 – odpowiedzialna Wspólnota Miłosierdzia Bożego i Domownicy Boga

2 ołtarz:

– ul. Jagiełły 4 – odpowiedzialna Wspólnota Neokatechumanatu

3 ołtarz:

– ul. Wigury 87 – odpowiedzialna Wspólnota Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej

4 ołtarz:

– ul. Andersa 25 – odpowiedzialna Wspólnota Matki Bożej Fatimskiej i św. Rity

Jest pięknym zwyczajem strojenie trasy procesji do czego serdecznie zachęcam.