Ogłoszenia Parafialne XXII Niedziela Zwykła - 29.08.2021

W poniedziałek o godzinie 18.00 Różaniec, a potem Msza św. w intencji adopcji dziecka poczętego.

W środę o godz. 8.00 i 18.30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Po wieczorne Mszy św. spotkanie Wspólnoty Domowników Boga.

Kończą się wakacje dla dzieci i młodzieży. Uroczysta Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego zostanie odprawiona w środę o godz. 8.00 w górnym kościele. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, dyrekcje szkół, grono pedagogiczne i rodziców.

Od środy Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.00 do 18.00.

W pierwszy czwartek i piątek miesiąca od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu.

W Pierwszy Piątek od godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia, którą poprowadzi wspólnota Miłosierdzia Bożego, oraz czciciele Matki Bożej Fatimskiej. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00 do 18.30.

W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.15 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. To nabożeństwo zwieńczy Eucharystia o godz. 8.00. W godzinach porannych księża odwiedzą chorych.

Przypominamy, że cały czas w dni powszednie (od poniedziałku do soboty) możemy adorować Najświętszy Sakrament po Mszy św. o godz. 6.30 do godz. 8.00.

W przyszłą niedzielę odpust Matki Bożej Pocieszenia w Lubiszewie. O godz. 12.00. Suma Odpustowa, której będzie przewodniczył ks. bp. Arkadiusz Okroj. Przed Mszą św. o godz. 8.30 wyruszy piesza pielgrzymka do sanktuarium w Lubiszewie. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tej pielgrzymce.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na budujące się świątynie w naszej diecezji.

W przyszłą niedzielę kolekta na nasze parafialne inwestycje. Już dzisiaj serdecznie dziękuję za wszystkie składane ofiary.

Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do Piaseczna. W tym roku (ze względu na beatyfikację kard. Wyszyńskiego) odbędzie się ona 10-11 września. Zapisy i informacje u ks. Krzysztofa i w zakrystii.

W piątek 17 września po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci, które w maju przyszłego roku przystąpią do I Komunii św. Z tej racji, iż jest to bardzo ważne spotkanie na którym powinni być wszyscy rodzice, to ogłoszenie podajemy już dzisiaj i będziemy je powtarzać przez najbliższe niedziele.

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych ludzi, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji  i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się najpóźniej do 14 września br. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.