Ogłoszenia Parafialne XXIII Niedziela Zwykła - 05.09.2021

W ubiegłą niedzielę nasi nowi Doradcy Życia Rodzinnego, Katarzyna i Krzysztof Drozdowscy, otrzymali misję kanoniczną z rąk ks. Biskupa Ryszarda Kasyny. Gratulujemy im uzyskania uprawnień nauczyciela naturalnego planowania rodziny wg metody prof. Józefa Rotzera, oraz misji kanonicznej. Życzymy owocnej posługi w naszej parafii. A parafian zachęcamy do korzystania z wiedzy naszych doradców rodzinnych - zachęcamy nie tylko narzeczonych ale również małżonków, którzy chcą lepiej nauczyć się naturalnych metod rozpoznawania płodności. Kontakt na naszej stronie parafialnej.

Od poniedziałku minionego tygodnia rozpoczął w naszej parafii praktykę diakońską pochodzący z Dziemian ks. Bartosz Pepliński. Życzymy Księdzu owocnej praktyki i prosimy o modlitwę w intencji powołań.

W dniu dzisiejszym obchodzimy w Kościele w Polsce „Dzień Solidarności z Afgańczykami”. W każdym kościele i kaplicy w Diecezji Pelplińskiej po Mszach św. kwesta na ich rzecz. Środki zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas Polska na rzecz migrantów i uchodźców zarówno w Polsce jak i za granicą.

W poniedziałek o 18.00 różaniec prowadzony przez członków Żywego Różańca, potem Msza św. i krótkie spotkanie w kościele.

W środę o godz. 8.00 i 18.30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Po wieczornej Mszy św. spotkanie Wspólnoty Domowników Boga. W środę obchodzić będziemy Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

Zapraszamy młodych ludzi na spotkania młodzieżowej wspólnoty oazowej w każdy piątek o godz. 19.00. 

W przyszłą niedzielę kolekta na nasze parafialne inwestycje. Już dzisiaj serdecznie dziękuję za wszystkie składane ofiary. W ostatnim czasie zakupiliśmy 8 równych fioletowych ornatów.

Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę do Piaseczna. Odbędzie się ona 10-11 września. Zapisy i informacje u ks. Krzysztofa i w zakrystii.

W środę 15 września tradycyjnie organizujemy wyjazd autokarowy do Piaseczna na Diecezjalny Dzień Chorych. Planowany wyjazd godz. 9.00. Wyjazd jest uzależniony od liczby uczestników.

W piątek 17 września po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci, które w maju przyszłego roku przystąpią do I Komunii św. To spotkanie rozpoczyna przygotowanie do tego wydarzenia i ze względu na RODO jest jedyną formą zapisania dziecka do Pierwszej Komunii.

Rozpoczynamy dwuletni okres przygotowawczy do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkanie dla uczniów klas VIII i starszych, którzy chcieliby przygotować się do tego sakramentu odbędzie się w niedzielę 19 września po Mszy św. o godz. 13.00. Więcej informacji u ks. Kamila Ostrowskiego.