Ogłoszenia - XXII Niedziela Zwykła - 02.09.2018

W tę niedzielę o godz. 8.30 wyruszy piesza pielgrzymka do sanktuarium w Lubiszewie. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tej pielgrzymce.

Uroczysta Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego zostanie odprawiona w poniedziałek o godz. 8.00 w górnym kościele. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, dyrekcje szkół, grono pedagogiczne i rodziców.

Od poniedziałku Biuro Parafialne czynne w godzinach od 16.00 do 18.00 - od poniedziałku do piątku.

W poniedziałek podczas Mszy św. wieczornej modlić się będziemy w intencjach członków Róż Żywego Różańca. Po Mszy spotkanie organizacyjne dla zelatorów.

We wtorek o godz. 18.30 w górnym kościele zostanie odprawiona Msza św. z modlitwą o uzdrowienie, którą poprowadzi Ojciec Teodor Knapczyk. Oprawę muzyczną zapewni zespół Adoramus.

W środę o godz. 8.00 i 18.30 Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie dla ministrantów i ich rodziców w górnym kościele.

W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: Pierwszy Czwartek i Pierwszy Piątek miesiąca. W czwartek i w piątek od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, które rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia. 

​ W Pierwszy Piątek okazja do Spowiedzi św. od godz. 17.00 do 18.30. 

W sobotę po Mszy św. o godz. 8.00 (ok. 8.45) wyruszy dwudniowa Tczewska Piesza Pielgrzymka do Piaseczna, zapraszamy wszystkich chętnych. Osoby niepełnoletnie są zobowiązane do dostarczenia zgody od rodziców, najpóźniej w dzień wyruszenia pielgrzymki. Wzór takiej zgody można odebrać w zakrystii.

W środę 12 września organizujemy autokarową pielgrzymkę do Sanktuarium w Piasecznie na Msze św. o godz. 10.30 z udzielaniem chorym błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Msza św. pod przewodnictwem J.E. ks. Bpa Ryszarda Kasyny. Wyjazd o godz. 9.00.

W sobotę 15 września po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci, które w maju przyszłego roku przystąpią do I Komunii św. Z tej racji, iż jest to bardzo ważne spotkanie zapraszamy wszystkich rodziców.

Od niedzieli 16 września zapraszamy młodzież, zwłaszcza osoby przygotowujące się do sakramentu bierzmowania na Mszę św. o godz. 13.00. 

W Niedzielę 16 września, po Mszy św. o godzinie 13.00, w górnym kościele, odbędzie się spotkanie z rodzicami kandydatów do sakramentu bierzmowania (klasy VIII szkół podstawowych i III gim.), a także uczniów klas VII, którzy rozpoczną w tym roku 2-letnią formację do przyjęcia tego sakramentu.

Od października chcemy zatrudnić kogoś do sprzątania naszego kościoła i plebanii. Potrzebujemy też kogoś do pomocy Panu Zygmuntowi i Panu Hubertowi w funkcji kościelnego.