Ogłoszenia - XXIV Niedziela Zwykła - 16.09.2018

Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 13.00, w górnym kościele, odbędzie się spotkanie z rodzicami kandydatów do sakramentu bierzmowania klas VII, VIII szkół podstawowych i III gim. 

Zapraszamy młodzież, zwłaszcza osoby przygotowujące się do sakramentu bierzmowania na Mszę św. o godz. 13.00. 

We wtorek obchodzimy Święto patrona Polski i patrona roku w 450 rocznicę śmierci Świętego Stanisława Kostki. Swoje imieniny obchodzi Ks. Prałat Stanisław Cieniewicz. Tego dnia w sposób szczególny polecajmy przez wstawiennictwo patrona dnia księdza Prałata Stanisława.

W środę o godz. 8.00 i 18.30 Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek w Farze o godz. 18.30 Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Mszę św. za nasze miasto.

W piątek Święto Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

W sobotę po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do św. Rity.

Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy katechezy dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii. Zapraszam na godz. 11.15 do górnego kościoła. W przyszła niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 w górnym kościele wezmą udział harcerze Hufca Tczewa na rozpoczęcie roku harcerskiego.

W nowym Roku Szkolnym wznawiamy spotkania Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Chętnych, którzy chcieliby do nas dołączyć prosimy o kontakt z ks. Kamilem, który przekaże szczegółowe informacje nt. dalszych działań tej grupy.

Potrzebujemy kogoś do pomocy Panu Zygmuntowi i Panu Hubertowi w funkcji kościelnego.

Osoby planujące zawrzeć sakramentalny związek małżeński zachęcamy do uczestnictwa w "Weekendzie dla narzeczonych z lekcją tańca", który odbędzie się od 28 do 30 września 2018 r. Nauki, będące świadectwem życia prowadzą pary małżeńskie i księża. Program kończy się wystawieniem zaświadczenia, tzw. Kursu przedmałżeńskiego. Szczegóły na plakacie, zapisy na stronie www.ewangelizacjapelplin.pl.

Organizujemy wyjazdowy dzień skupienia poświęcony osobie Matki Najświętszej. Do udziału zachęcamy szczególnie członków Róż Żywego Różańca. Program dnia obejmuje: nabożeństwa na Kalwarii w Głotowie zwanej Warmińską Jerozolimą oraz w Gietrzwałdzie, słynącym z objawień maryjnych. Jest to wyjątkowa szansa, by zgłębić obecność i troskę Maryi okazywaną naszym przodkom walczącym o niepodległą Polskę. Wyjazd w sobotę 6 października. Koszt obejmujący przejazd autokarem oraz wspólny obiad to 60 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapisywanie się w zakrystii, bądź biurze parafialnym. Liczba miejsc ograniczona.