Ogłoszenia - XXVI Niedziela Zwykła - 30.09.2018

W dniach 22-23 września 2018 r. Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej nr 4 wraz z naszym Parafialnym Zespołem Caritas włączyło się w ogólnopolską akcję „Kromka chleba dla sąsiada”. 78 wolontariuszy przeprowadziło zbiórkę żywności w sklepach: „Biedronka” przy ul. Żwirki oraz przy ul. Czerwonego Kapturka. W sumie zebrano 395 kg produktów żywnościowych. Wszystko zostanie przekazane najbardziej potrzebującym osobom starszym i samotnym. Dziękujemy wolontariuszom, którzy włączyli się w te działania, a także wszystkim, którzy okazali dobre serce i ofiarowali żywność na ten cel.

W październiku – nabożeństwa różańcowe: dla dzieci o godz. 17.00 od poniedziałku do piątku. Dla dorosłych o godz. 18.00 od poniedziałku do soboty, a w niedzielę po Mszy św. wieczornej.

We wtorek wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Tego dnia o godz. 18.30 Msza św. "Małych Rycerzy". Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie do salki.

W środę o godz. 8.00 i 18.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: Pierwszy Czwartek i Pierwszy Piątek miesiąca.

W czwartek i w piątek od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, które rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia.

W czwartek wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu.

W Pierwszy Piątek okazja do Spowiedzi św. od godz. 17.00 do 18.30.

W piątek wspomnienie Świętej Faustyny Kowalskiej.

W sobotę księża odwiedzą z posługą sakramentalną swoich chorych. Ks. Janusz odwiedzi swoich chorych w piątek.

Informacja dla wyjeżdzających na pielgrzymkę do Głotowa i Gietrzwałdu: wyjazd w sobotę o godz. 7.00 sprzed naszego kościoła.

W Pierwszą Sobotę miesiąca o godz. 7.15 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi podczas którego, będzie miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu, medytacja, różaniec i akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. To nabożeństwo zwieńczy Eucharystia o godz. 8.00. 

W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.30 w górnym kościele poświęcenie różańców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Tego dnia na godz. 11.30 zaprasza na Sumę odpustową do parafii św. Franciszka ks. Proboszcz Jan Buk.

W przyszłą niedzielę odbędzie się promocja książek dr Wandy Półtawskiej, wieloletniej współpracowniczki Jana Pawła II, cudownie uzdrowionej przez św. O. Pio.

Jej nowa książka o życiu rodzinnym i małżeńskim zatytułowana „Uczcie się kochać” jest pełnym przykładów z życia poradnikiem dla małżeństw, rodziców i młodzieży.

Nadal poszukujemy kogoś do pomocy Panu Zygmuntowi i Panu Hubertowi w funkcji kościelnego. W tej sprawie proszę o kontakt ze mną.