Ogłoszenia - XXVII Niedziela Zwykła - 07.10.2018

W październiku nabożeństwa różańcowe: dla dzieci o godz. 17.00 od poniedziałku do piątku. Dla dorosłych o godz. 18.00 od poniedziałku do soboty, a w niedzielę po Mszy św. wieczornej.

W tę niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.30 w górnym kościele poświęcenie różańców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 13.00 wystąpi zespół Sachoń z Białorusi.

W dniu dzisiejszym na Bulwarze Nadwiślańskim o godz. 18.00 odbędzie się koncert „Rock of Poland” wpisujący się w obchody 100-lecia niepodległości państwa polskiego. Usłyszymy największe przeboje polskiego rocka z lat 80-tych. Więcej informacji na plakatach. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

Od poniedziałku i początkowo tylko w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania biura, będzie możliwość zamówienia intencji mszalnych na Nowy Rok Kalendarzowy.

We wtorek w naszym kościele o godz. 18.30 Msza św. za nasze Miasto z udziałem Odnowy w
Duchu Świętym wszystkich parafii Tczewa.

W środę o godz. 8.00 i 18.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W dolnym kościele przy obrazie MB Nieustającej Pomocy umieściliśmy skarbonę, do której przez cały tydzień można wrzucać kartki z prośbami do MB Nieustającej Pomocy.

W przyszłą niedzielę po raz 18 będziemy obchodzić w Polsce „Dzień Papieski” pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Będzie on połączony ze zbiórką na terenie całej Polski na fundusz stypendialny utalentowanej młodzieży, pochodzącej z niezamożnych rodzin. Każdy, kto chciałby wesprzeć to dzieło, będzie miał okazję uczynić to przed wejściem do kościoła, gdzie nasza młodzież będzie przeprowadzać zbiórkę do skarbonek.

W następną Niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00 zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania z Grupy II, są to uczniowie klas VIII Szkół Podstawowych. Szczegółowe informacje na stronie parafialnej.

Dzisiejsza kolekta jest na potrzeby Diecezji. W przyszłą niedzielę nasza kolekta inwestycyjna. W minionym miesiącu wymieniliśmy dwa duże okna w zakrystii dolnej i górnej. Jak wspominałem przygotowujemy się do remontu kaplicy w dolnym kościele (zakratowane pomieszczenie po lewej stronie). Ten remont będzie miał miejsce w listopadzie. Wizualizację tego jak będzie wyglądać ta kaplica obejrzeć można w gablocie parafialnej, oraz w dolnym kościele w miejscu gdzie przeprowadzimy tę inwestycję.

Ks. Proboszcz z Lubiszewa organizuje pielgrzymkę od 12 do 14 października: Piekary Śląskie, Góra Św. Anny, Wrocław, Toruń. Są jeszcze wolne miejsca. Cena 360 zł. Wyjazd z pod kościoła w Lubiszewie o godz. 5.30. Więcej informacji na stronie internetowej parafii Lubiszewo i u ks. Krzysztofa Niemczyka.

W sobotę 20 października o godz. 14.00 możliwość wyjazdu na pielgrzymkę autokarową „Śladami bł. Marty Wieckiej” - SKARSZEWY-SZCZODROWO-NOWY WIEC z bogatym programem zwiedzania, udziałem w specjalnych uroczystościach, filmem i poczęstunkiem. Koszt 20 zł. Informacje i zapisy u ks. Kamila.