Ogłoszenia Parafialne XXVI Niedziela Zwykła - 27.09.2020

W dniu dzisiejszym gościmy w naszej parafii Panią Elżbietę Ruman: dziennikarkę i publicystkę. Autorkę wielu programów telewizyjnych, filmów, oraz audycji radiowych.

W dniu dzisiejszym na Mszy św. o godz. 11.30 w dolnym kościele poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. O godz. 15.00 w dolnym kościele Msza św. dla osób głuchoniemych i niedosłyszących.

W poniedziałek o godz. 18.00 zapraszamy na Różaniec, a potem na Mszę św. w intencji duchowej adopcji dziecka poczętego.

Od września wznowiliśmy spotkania modlitewne i formacyjne wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy wszystkich chętnych w poniedziałki po Mszy wieczornej do kościoła dolnego. W najbliższy poniedziałek po Mszy wieczornej w cyklu „Z Maryją mocni Duchem” zapraszamy wszystkich chętnych na warsztaty biblijne pt. „Porozmawiajmy o Biblii - jak rozważać Słowo Boże w rodzinie?”. Warto zabrać notatnik, długopis i Pismo Święte.

We wtorek Święto Michała Archanioła. Wieczorna Msza św. w kościele górnym z nabożeństwem zawierzenia naszej parafii św. Michałowi.

W środę o godz. 8.00 i 18.30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W pierwszy czwartek i piątek miesiąca od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu.

W pierwszy piątek od godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia, którą poprowadzi wspólnota Miłosierdzia Bożego, oraz czciciele Matki Bożej Fatimskiej. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00 do 18.30.

W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.15 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. To nabożeństwo zwieńczy Eucharystia o godz. 8.00. W godzinach porannych księża odwiedzą chorych.

W październiku – Nabożeństwa Różańcowe: dla dzieci o godz. 17.00 od poniedziałku do piątku. Dla dorosłych o godz. 18.00 od poniedziałku do soboty, a w niedzielę po Mszy św. wieczornej.

Od października wznawiamy spotkania kandydatów do bierzmowania. Grupa I spotyka się w pierwszą niedzielę miesiąca, grupa II w drugą. Spotkania w kościele po Mszy św. o godz. 13.00.

Biskup diecezjalny Ryszard Kasyna, odpowiadając na apel Rady KEP ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek oraz Prezydium KEP zwraca się z prośbą o przeprowadzenie przez parafie zbiórki do puszek przed kościołami diecezji pelplińskiej po każdej Mszy św. w tę niedzielę, która obchodzona jest jako Dzień Migrantów i Uchodźców.

W miniony weekend miała odbyć się zbiórka produktów żywnościowych „Kromka chleba dla sąsiada” - cieszyła się zawsze ogromnym zaangażowaniem Was wszystkich. Jednak z powodu pandemii wolontariusze nie mogli przeprowadzić jej w sklepach. Stąd w przyszłą niedzielę po Mszach św. można wesprzeć to dzieło materialnie, a nasz Parafialny Caritas zakupi niezbędne produkty dla potrzebujących. 

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 w górnym kościele poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii.