Ogłoszenia Parafialne XXVII Niedziela Zwykła - 04.10.2020

W dniu dzisiejszym na Mszy św. o godz. 11.30 w górnym kościele poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii.

Wznawiamy spotkania kandydatów do bierzmowania. Grupa I spotyka się dziś po Mszy św. o 13.00, grupa II za tydzień.

W miniony weekend miała odbyć się zbiórka produktów żywnościowych „Kromka chleba dla sąsiada” - cieszyła się ona ogromnym zaangażowaniem Was wszystkich jednak z powodu pandemii wolontariusze nie mogli przeprowadzić jej w sklepach. Stąd dzisiaj po Mszach św. można wesprzeć to dzieło materialnie, a nasz Parafialny Caritas zakupi niezbędne produkty dla potrzebujących.

W październiku – Nabożeństwa Różańcowe: dla dzieci o godz. 17.00 od poniedziałku do piątku. Dla dorosłych o godz. 18.00 od poniedziałku do soboty, a w niedzielę po Mszy św. wieczornej.

W poniedziałek wspomnienie liturgiczne św. Faustyny Kowalskiej.

We wtorek o godz. 16.00 w dolnym kościele zapraszamy na wspólny pogrzeb dzieci  zmarłych przed urodzeniem, których rodzice z różnych powodów sami nie pochowali. Po Mszy pochówek w grobowcu na Cmentarzu Komunalnym.

Zapraszamy małżeństwa na adoracje Najświętszego Sakramentu we wtorek na godz. 19.15. Adoracja połączona ze śpiewem, katechezą i warsztatem. 

W środę o godz. 8.00 i 18.30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W środę przypada święto patronalne Żywego Różańca. Z tej okazji zapraszamy członków już na godz. 18.00 na wspólny różaniec, Mszę św., a po niej na spotkanie w salce parafialnej.  

W przyszłą niedzielę XX Dzień Papieski, podczas kwesty przed kościołem, będziemy mogli wesprzeć „żywy pomnik” wdzięczności św. Janowi Pawłowi II, czyli Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która organizuje stypendia naukowe dla zdolnej młodzieży.

W przyszłą niedzielę nasza kolekta inwestycyjna. Trwają prace związane z elewacją kościoła, w minionym miesiącu zabezpieczyliśmy także balkony na wieży kościoła kładąc nową papę. Za wszystkie składane ofiary serdeczne Bóg zapłać.

Wspólnota Fatimska ufundowała dla naszej parafii kapę maryjną, która będzie wykorzystywane podczas maryjnych nabożeństw. Bardzo dziękujemy za ten dar.