Ogłoszenia - XXVIII Niedziela Zwykła - 14.10.2018

Przypominamy, że w październiku nabożeństwa różańcowe dla dzieci o godz. 17.00 - od poniedziałku do piątku. Dla dorosłych o godz. 18.00 - od poniedziałku do soboty, a w niedzielę po Mszy św. wieczornej.

W tę niedzielę po raz 18 obchodzimy w Polsce „Dzień Papieski” pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Jest on połączony ze zbiórką na terenie całej Polski na fundusz stypendialny utalentowanej młodzieży, pochodzącej z niezamożnych rodzin. Każdy, kto chciałby wesprzeć to dzieło, będzie miał okazję uczynić to przed wejściem do kościoła, gdzie nasza młodzież przeprowadzi zbiórkę do skarbonek. Po Mszy św. o godz. 13.00 zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania z Grupy II, są to uczniowie klas VIII Szkół Podstawowych. Natomiast w przyszłą niedzielę spotkanie dla kandydatów z Grupy III. Szczegółowe informacje na stronie naszej parafii.

Przy wyjściu z kościoła możemy zaopatrzyć się w kartki na Wypominki i Mszę św. Zbiorowe, które zostaną odprawione w listopadzie. Wypełnione kartki na Msze św. Zbiorowe przynosimy do Biura Parafialnego lub do Zakrystii.

W poniedziałek o godz. 18.30 Msza św. w intencji Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

W związku z Dniem Dziecka Utraconego, obchodzonym w poniedziałek, duszpasterstwo rodzin zachęca, aby w tym dniu różaniec święty ofiarować w intencji rodziców, którzy doświadczyli śmierci swojego dziecka, oraz w intencji zmarłych dzieci. Mszę św. dla rodzin, które doświadczyły śmierci dziecka w wyniku poronienia, choroby, wypadku, samobójstwa lub innych okoliczności odprawimy w najbliższą sobotę o godz. 15.00 w kościele dolnym. Więcej informacji na stronie  www.rodzinydiecezjipelplinskiej.pl.

We wtorek rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Karola Wojtyły, tego dnia w Liturgii Kościoła wspominamy Świętą Jadwigę.

W środę o godz. 8.00 i 18.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W dolnym kościele przy obrazie MB Nieustającej Pomocy jest skarbona, do której przez cały tydzień można wrzucać kartki z prośbami do MB Nieustającej Pomocy.

W czwartek W Liturgii Święto Łukasza Ewangelisty.

Zapraszamy na wspólny pogrzeb dzieci  zmarłych przed urodzeniem, których rodzice sami nie dokonali pochówku. Msza św. będzie sprawowana w czwartek o 17.00 w kościele górnym, po niej pochówek w grobowcu na Cmentarzu Komunalnym.

W czwartek o godz. 19.15 w dolnym kościele odbędzie się spotkanie modlitewne, na które szczególnie zapraszamy wszystkich kandydatów do sakramentu bierzmowania.

W czwartek o godz. 19.15 w salce w plebanii spotkanie 2-giej KOPII WSPÓLNOTY MATKI BOŻEJ TRZYKROĆ PRZEDZIWNEJ. Zapraszamy wszystkich (dorosłych) członków tej grupy.

W piątek we wspomnienie Jana Kantego przypada dzień modlitw za uczelnie katolickie i rocznica pomordowania Kapłanów Pelplińskich.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę śladami bł. Marty Wieckiej w najbliższą sobotę o godz. 14.00 - wyjazd sprzed kościoła, koszt 20 zł. zapisy u ks. Kamila. Wyjeżdżają dwa autokary. W programie m.in. bogaty program zwiedzania, spotkanie konferencja zaproszonych gości z Krakowa.

Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, co roku prowadzone są badania niedzielnych praktyk duszpasterskich („dominicantes et comunicantes”). W  związku  z tym Kuria Diecezjalna zwraca się z prośbą  o przeprowadzenie ww. badań w każdej parafii diecezji pelplińskiej w niedzielę, 21 października 2018 r.

W przyszłą niedzielę kolekta na cele misyjne.

Ogłaszamy parafialny konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pod hasłem: "Polski Święty Patriota". Konkurs jest dopełnieniem naszych rozważań w ramach nabożeństw różańcowych o godz. 17 i wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Technika pracy dowolna, format A4. Trzy grupy wiekowe: klasy 0-3, 4-6 i 7-8, oraz 3 gimnazjum. Prace przynosimy do kościoła do końca października. Na zwycięzców czekają nagrody. Prace laureatów będą wywieszone w listopadzie w dolnym kościele.