Ogłoszenia - XXIX Niedziela Zwykła - 21.10.2018

Przypominamy, że w październiku nabożeństwa różańcowe dla dzieci o godz. 17.00
- od poniedziałku do piątku. Dla dorosłych o godz. 18.00 - od poniedziałku do soboty, a w niedzielę
po Mszy św. wieczornej.

Dziękujemy kandydatom do sakramentu bierzmowania, członkom KSM-u, którzy zaangażowali się w zbiórkę na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, a także wszystkim osobom, które wsparły
to dzieło w minioną Niedzielę.

Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski w dniu dzisiejszym prowadzane są badania niedzielnych praktyk duszpasterskich („dominicantes et comunicantes”).

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania
z grupy III, w przyszłym tygodniu zapraszamy grupa IV. Szczegóły na naszej stronie internetowej.

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Rity

Przy wyjściu z kościoła możemy zaopatrzyć się w kartki na Wypominki i Mszę św. Zbiorowe, które zostaną odprawione w listopadzie. Wypełnione kartki na Msze św. Zbiorowe przynosimy do Biura Parafialnego lub do Zakrystii.

W środę o godz. 8.00 i 18.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W dolnym kościele przy obrazie MB Nieustającej Pomocy jest skarbona, do której przez cały tydzień można wrzucać kartki z prośbami do MB Nieustającej Pomocy. Warto zapisać o której godzinie kartka ma zostać wyczytana.

W przyszłą Niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 do grona ministrantów przyjmiemy kolejnych chłopców. Jednocześnie zachęcamy do wstąpienia w ministranckie szeregi wszystkich, którzy chcą służyć Bogu przy ołtarzu. Szczegółowe informacje u ks. Mateusza.

Dzisiejsza kolekta jest na cele misyjne. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz kościołów prześladowanych.

Parafia Podwyższenia Krzyża oraz Zespół Szkół Katolickich w Tczewie zaprasza
31 października na 6. edycję Tczewskiego Balu Świętych. Wielkie świętowanie
rozpocznie się o godz. 16.30 na placu przy Galerii Kociewskiej, skąd roztańczony i rozśpiewany korowód ulicami Tczewa przejdzie na Plac Hallera. Gościem specjalnym będzie zespół Siewcy Lednicy. Tradycyjnie podczas balu, będzie można skosztować zupy z dyni. Dlatego już teraz można
zaangażować się w przygotowania, dostarczając dynie. Będzie można je składać w korytarzu
przed salkami w dolnym kościele.

Przypominamy o naszym parafialnym konkursie plastycznym dla dzieci i młodzieży pod hasłem: "Polski Święty Patriota". Konkurs jest dopełnieniem naszych rozważań w ramach nabożeństw różańcowych o godz. 17 i wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Technika pracy dowolna, format a4. Trzy grupy wiekowe: klasy 0-3, 4-6 i 7-8 oraz 3 gimnazjum. Prace przynosimy do kościoła do końca października. Na zwycięzców czekają nagrody. Prace laureatów będą wywieszone w listopadzie w dolnym kościele.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.