Ogłoszenia - XXX Niedziela Zwykła - 28.10.2018

Zapraszamy na ostatnie już nabożeństwa różańcowe dla dzieci o godz. 17.00. Dla dorosłych o godz. 18.00 – do środy włącznie.

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00 do grona ministrantów przyjmiemy kolejnych chłopców. Jednocześnie informujemy, że w październiku trzech naszych ministrantów: Dawid, Jakub i Kacper rozpoczęli kurs ceremoniarza w Pelplinie i pomyślnie zdali pierwsze egzaminy.

W minioną sobotę nasi najmłodsi ministranci w kategorii wiekowej 2007- 2011 zwyciężyli dekanalny turniej w halową piłkę nożną, pokonując ministrantów z parafii w Gorzędzieju 7:0 i tym samym awansowali do etapu rejonowego. Natomiast w kategorii wiekowej 2003-2006 nasi ministranci zajęli II miejsce, ulegając jedynie ministrantom z parafii w Lubiszewie (wcześniej pokonali parafię Maksymiliana i Chrystusa Króla 5:0 oraz 4:0). Gratulujemy sukcesu! Jak widzimy ministranci nie tylko pięknie służą przy ołtarzu, ale także grają w piłkę i to całkiem nieźle. Jeśli byli by chętni chłopcy, którzy chcieli by dołączyć do grona ministrantów mogą podejść do księdza Mateusza nawet bezpośrednio po Mszy św.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z grupy IV.

W środę o godz. 8.00 i 18.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W najbliższą środę zapraszamy na 6 edycję Tczewskiego Balu Świętych. Wielkie świętowanie rozpocznie się o godz. 16.30 na placu przy Galerii Kociewskiej, skąd roztańczony i rozśpiewany korowód przejdzie na Plac Hallera. Gościem specjalnym będzie zespół Siewcy Lednicy. W czasie Balu działać będzie „strefa świętości”, jest to okazja do spowiedzi św. w godz. 17.30 - 18.30 Tradycyjnie podczas balu, będzie można skosztować zupy z dyni. Dlatego zachęcamy by przynosić dynie i składać je w korytarzu przed salkami w dolnym kościele. Zapraszamy na fanpage na Facebooku Tczewskiego Balu Świętych, gdzie można znaleźć aktualne informacje.

W czwartek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. do południa wg porządku niedzielnego: godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 w górnym i w dolnym kościele. W Uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie Mszy św. o godz. 13.00 i o godz. 17.00. Ostatnia Msza św. tego dnia o godz. 18.00. Nie będzie tego dnia wystawienia Najświętszego Sakramentu.

O godz. 14.30 Msza na Cmentarzu Komunalnym wraz z procesją. Ostatnia Msza św. tego dnia o godz. 18.00.

W Dzień Zaduszny – w piątek – Msze jak w Święta zniesione o godz.: 6.30, 8.00, 10.00, 17.00 i 18.30. W te dni – czwartek i piątek – Biuro Parafialne będzie nieczynne.

W piątek od godz. 15.00 do godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, które rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia. W Pierwszy Piątek okazja do Spowiedzi św. od godz. 17.00.

W Pierwszą Sobotę miesiąca o godz. 7.15 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi podczas którego, będzie miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu, medytacja, różaniec i akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. To nabożeństwo zwieńczy Eucharystia o godz. 8.00. 

W sobotę księża odwiedzą z posługą sakramentalną swoich chorych. Ks. Kamil odwiedzi chorych wcześniej wg tego jak się umówił.

Msze św. zbiorowe: 1 listopada w czwartek o godz. 14.30 – na Cmentarzu Komunalnym, potem przez całą Oktawę na pierwszej porannej i ostatniej wieczornej Mszy św.

Wypominki czytać będziemy w Dzień Zaduszny podczas każdej Mszy Św. a od soboty po każdej wieczornej Mszy św.

Przy wyjściu z kościoła można się jeszcze zaopatrzyć się w kartki na Wypominki i Mszę św. Zbiorowe. Wypełnione kartki na Msze św. Zbiorowe przynosimy do Biura Parafialnego lub do Zakrystii.

W dniu dzisiejszym zbiórka do puszek na rzecz kościołów prześladowanych.

W przyszłą niedzielę II tura wyborów w naszym mieście. Zachęcamy wszystkich, aby pamiętać o tym i pójść do urn wyborczych.

Przypominamy o naszym parafialnym konkursie plastycznym dla dzieci i młodzieży pod hasłem: "Polski Święty Patriota". Konkurs jest dopełnieniem naszych rozważań w ramach nabożeństw różańcowych o godz. 17 i wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Technika pracy dowolna, format A4. Trzy grupy wiekowe: klasy 0-3, 4-6 i 7-8 oraz 3 gimnazjum. Prace przynosimy do kościoła do końca października. Na zwycięzców czekają nagrody. Prace laureatów będą wywieszone w listopadzie w dolnym kościele.