Ogłoszenia - XXXI Niedziela Zwykła - 04.11.2018

Msze św. zbiorowe za zmarłych odprawiane będą przez całą Oktawę na pierwszej porannej i ostatniej wieczornej Mszy św. Wypominki czytamy po każdej wieczornej Mszy św.

Do 8 listopada włącznie można uzyskać Odpust Zupełny za zmarłych: za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie dowolnej modlitwy w intencji zmarłych.

W poniedziałek podczas Mszy św. wieczornej modlić się będziemy w intencji Róż Żywego Różańca. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne zelatorów.

We wtorek o godz. 18.30 w górnym kościele zostanie odprawiona Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie, którą poprowadzi Ojciec Teodor Knapczyk. Oprawę muzyczną zapewni zespół Adoramus Tczewa.

W środę o godz. 8.00 i 18.30 Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Tego dnia od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego sakramentu i modlitwy w intencji powołań.

PLAN ADORACJI

od godz. 15.00 do godz. 15.30 – Wspólnota Miłosierdzia Bożego

od godz. 15.30 do godz. 16.00 – Wspólnota św. Rity

od godz. 16.00 do godz. 16.30 – Wspólnota Fatimska

od godz. 16.30 do godz. 17.00 – KSM, młodzież, kandydaci do bierzmowania - chętni

od godz. 17.00 do godz. 17.30 – Wspólnota Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, Odnowa w Duchu św.

od godz. 17.30 do godz. 18.00 – Neokatechumenat

od godz. 18.00 do godz. 18.30 – Ministranci, Róże Różańcowe, Domownicy Boga

W piątek przypada Święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

W sobotę wspomnienie liturgiczne Świętego Leona Wielkiego papieża.

Dzisiejsza kolekta jest kolektą na potrzeby diecezji. Za tydzień nasza kolekta inwestycyjna. Za wszystkie składane ofiary serdeczne Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy 100 Jubileusz odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to dzień modlitw w intencji Ojczyzny. Podczas Sumy Parafialnej w sposób szczególny będziemy dziękować Panu Bogu za dar wolności, a podczas każdej Mszy św. odśpiewamy Te Deum laudamus. Zachęcamy, aby tego dnia wywiesić flagi narodowe.

Przewielebni Bracia Kapłani,

Drodzy Siostry i Bracia,

Dnia 11 listopada 1918 r. pod Paryżem podpisano rozejm kończący I wojnę światową, a w Warszawie Rada Regencyjna przekazała władzę Józefowi Piłsudskiemu. Dzięki Bożej Opatrzności oraz modlitwie i walce naszych przodków, po 123 latach niewoli Ojczyzna nasza odzyskała niepodległość.

W obchody 100-lecia tego wiekopomnego wydarzenia wpisuje się wspólna modlitwa i pełen wdzięczności śpiew hymnu „Te Deum laudamus”. Zapraszam zatem wszystkich, którzy tylko mogą, w niedzielę 11 listopada br. o godz. 10.00 do bazyliki katedralnej w Pelplinie na Mszę Świętą, którą będę celebrował w intencji Polski i Polaków, jako dziękczynienie za odzyskanie niepodległości oraz o Boże błogosławieństwo w służbie wspólnego dobra.

Na wspólne świętowanie wolności, już dzisiaj z serca błogosławię.

Ks. Biskup Pelpliński Ryszard Kasyna

WARSZTATY DLA RODZICÓW NASTOLATKÓW

Prowadzi: Iwona Niedbalska, lekarz pediatra i psychoterapeuta, żona i matka 4 dzieci

Data: 10 listopada 2018 r. godziny 9.00 - 15.00

Miejsce: Gorzędziej, Dom św. Józefowa przy klasztorze ojców Karmelitów 

Tematyka zajęć: Jak przetrwać dorastanie własnych dzieci? Sztuka zrozumienia i akceptacji, czyli jak po prostu kochać swego nastolatka?

Poruszone zagadnienia: wkraczanie w okres dojrzewania, potrzeby nastolatka, uczenie się, podejmowanie ryzyka, sen, stres, choroby psychiczne, rozwój uzależnień, sport a urazy, młodzieńczy gniew, depresja wieku młodzieńczego, rozwój intelektualny i duchowy nastolatka.

Przewidziane są przerwy na kawę i modlitwę zawierzenia swoich dzieci św. Józefowi i Maryi Niepokalanej

Koszt: będzie możliwość złożenia ofiary dowolnej wielkości