Ogłoszenia - XXXII Niedziela Zwykła - 18.11.2018

We wtorek liturgiczne wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego.

W środę wspomnienie Ofiarowania NMP. O godz. 8.00 i 18.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek przypada wspomnienie Św. Cecylii Patronki Organistów, Chórów Kościelnych i Scholii. Przy naszej parafii działa Schola, Zespół i Chór. Próby chóru odbywają się w środy po Mszy św. wieczornej. Zaproszeni są wszyscy młodzi duchem, kontakt z organistą po każdej Mszy Św. W czwartek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Św. Rity.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na WSD w Pelplinie. Za wszystkie składane ofiary serdeczne Bóg zapłać.

Powoli kończy się Rok Liturgiczny. Przyszła niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest ostatnią niedzielą Roku Liturgicznego, dlatego po Sumie Parafialnej o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Jezusowego z Aktem Poświęcenia. Za odmówienie tegoż Aktu w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata można uzyskać odpust zupełny.

Zarząd Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Tczewskie zwraca się z uprzejmą prośbą o wsparcie finansowe Ogrzewalni dla osób bezdomnych. Środki pozyskiwane z dotacji Urzędu Miasta nie gwarantują w pełni zabezpieczenia tej działalności i każda pomoc przyczyni się do lepszego działania ogrzewalni.

W imieniu Towarzystwa i osób bezdomnych, składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiarowaną pomoc, której będzie można udzielić po każdej Mszy Św. w przyszła niedzielę.